Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

The Ordinary Duo Natural Moisturizing Factors + HA
Säljs avElevenEleven

The Ordinary Duo Natural Moisturizing Factors + HA

144kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA är en lätt ansiktskräm som återfuktar och skyddar huden. Den innehåller naturliga fuktgivande faktorer som hjälper huden att behålla sin fuktbalans och ger en mjuk och smidig känsla.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Medik8 Total Moisture Daily Facial Cream 50 ml775 kr
Eleven

Medik8 Total Moisture Daily Facial Cream 50 ml

Fukt, fukt fukt! Få omedelbart en slät, fyllig och smidig hud med Medik8s djupt återfuktande fuktcreme Total Daily Moisturiser Facial Cream. En ansiktscreme framtagen för att fylla på alla aspekter av din huds dagliga behov av total fukt.Ingredienser: Flerviktshyaluronsyra, ceramider och essentiella lipider återställer hudbarriären medan prebiotiska peptider ökar den integrerade naturliga mikrobiombarriärfunktionen - hudens osynliga ekosystem som är den hemliga nyckeln till att få en frisk hy.Konsistensen är en icke-oljig, lätt närande härlig creme som kan användas både morgon och kväll. Icke-komedogen, parfymfri formulan som absorberas snabbt på huden och ger omedelbar återfuktning som kan hålla i 24 timmar, samtidigt som den skapar den perfekta, smidiga basen för din dagliga makeup- och solskyddsrutin.

Köp hosEleven
The Ordinary Natural Moisturings Factors + Beta Glucan 100 ml215 kr
Eleven

The Ordinary Natural Moisturings Factors + Beta Glucan 100 ml

Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan är en lätt ansiktskräm med gelformula designad för att ge fukt hela dagen efter bara en applicering.* Den är formulerad med naturliga fuktgivande faktorer, betaglukan och ceramider och hjälper till att stärka hudbarriären. Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan är lämplig för alla hudtyper, inklusive känslig hud, och kan på grund av sin lätta geltextur vara särskilt lämpad för fet och kombinerad hud.

Köp hosEleven
The Ordinary Natural Moisturizing Factors + Phytoceramides 30 ml145 kr
Nordic Feel

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + Phytoceramides 30 ml

The Ordinarys mest vårdande fuktkräm, Natural Moisturizing Factors + PhytoCeramides, är formulerad med nästan dubbelt så många fuktgivande mjukgörande ämnen som deras Natural Moisturising Factors + HA. Denna rika och återställande kräm ökar omedelbart hudens återfuktning med 68 %, hjälper till att stärka hudbarriären och ger fukt hela dagen, vilket gör den idealisk för torr hud.*Den erbjuder en trippelverkande strategi för att motverka torrhet genom att inkludera hudidentiska naturliga fuktgivande faktorer, fytoceramider och hudlipider. PhytoCeramider från växter hjälper till att förbättra hudens kvalitet och ger ett fräschare, fylligare utseende.*Oberoende effektstudie utförd på 30 testpersoner under 8 timmar

Köp hosNordic Feel
The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA for Scalp 60 ml189 kr
Eleven

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA for Scalp 60 ml

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA för hår och hårbotten är en mjölkig emulsion utvecklad för att återfukta hårbotten för att främja håret och hårbottens välmående. Formulan innehåller en kombination av ingredienser som efterliknar funktionen av naturligt fuktighetsgivande faktorer NMF) och hyaluronsyra (HA) som produceras naturligt i huden. NMF och HAs förmåga att binda vatten och ger en långvarig återfuktande effekt som bidrar till att bibehålla hårbottens barriärfunktion och verkar för ett sunt hår. Vegansk.Massera in några få droppar i ren, torr hårbotten en gång per dag gärna innan läggdags. Formulan är en leave-in behandling, tvätta inte hår eller hårbotten efter applicering.

Köp hosEleven
The Ordinary Hyaluronic Acid & Niacinamide196 kr
Nordic Feel

The Ordinary Hyaluronic Acid & Niacinamide

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 V2 Next Gen 30 mlHyaluronic Acid 2% + B5 ger omedelbar uppfriskande fukt för en mjukare, jämnare och friskare hud. Den lätta formulan fyller på hudens fuktighetsnivåer med resultat som varar hela dagen och hjälper huden att behålla fukten för att ge nytt liv åt torr, uttorkad hud. Hyaluronic Acid 2% + B5 främjar även hudens smidighet och elasticitet samtidigt som den minimerar synligheten av fina torrhetsrelaterade linjer. Denna formula innehåller 5 former av hyaluronsyra som hjälper till att ge fukt till flera lager av hudens yta. Hyaluronsyra är en fuktbindare som naturligt förekommer i huden och binder till vatten. De olika formerna inkluderar låg-, mellan- och högmolekylära molekyler, en HA-crosspolymer och hydrolyserad HA. Formuleringen innehåller även keramider för att hjälpa till att hålla fukten låst. Keramider är lipider (fetmolekyler) som naturligt förekommer i huden och hjälper till att stödja hudbarriären för att hålla huden skyddad och återfuktad. Keramiderna som används i denna formula kallas sfingolipider. Provitamin B5 hjälper till att stödja bildandet av viktiga komponenter i hudens barriär, som keramider och fettsyror, vilket ytterligare hjälper till att låsa in fukt och hålla huden återfuktad under längre tid.The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% 30 mlThe Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% är ett serum som har en högkoncentrerad formula av vitamin B3 och Zink. Niacinamide (vitamin B3) är antiinflammatoriskt, motverkar tilltäppta porer, ljusar upp hudtonen och verkar porsammandragande. Zink hjälper huden vid sårläkning och cellförnyelse. Detta serum minskar intrycket av oren, tilltäppt hud och balanserar talgproduktionen för att förebygga orenheter.   Swedish Beauty Awards 2019: Årets Serum Under 600 kr! "Ett smart komplement till din hudvård när behovet uppstår. Suddar ut intrycket av orenheter och jämnar ut hudtonen. Tillgänglig kvalité till budgetpris!"Det här är ett PaketerbjudandePaketerbjudande innebär att vi erbjuder mängdrabatt på populära kombinationer av produkter.

Köp hosNordic Feel
Q+A Hyaluronic Acid Daily Moisturiser139 kr
Lindex

Q+A Hyaluronic Acid Daily Moisturiser

Hyaluronic Acid Daily Moisturiser från Q+A är en återfuktande ansiktskräm med hyaluronsyra och polyglutaminsyra. Krämen ger näring på djupet och lämnar huden fräsch och len. Nyckelingredienser: Hyaluronic Acid Crosspolymer. Denna ingrediens har otroliga fuktbindande egenskaper och bryts ned långsamt vilket har en utfyllande effekt på rynkor och en långvarig fuktbevarande effekt. Polyglutamic Acid (PGA): En vattenlöslig peptid som liknar hyaluronsyra men är fem gånger mer återfuktande. Polyglutaminsyra minskar uttorkning och uppmuntrar hudens naturliga fuktprocess som fyller ut fina linjer och piggar upp en glåmig hudton. Rice Brand Extract: Extrakt från riskli är full av antioxidanter, vitamin B och E. Ger långvarig återfuktning på djupet och skyddar huden mot UV-strålar och andra föroreningar. Passar alla hudtyper. 97,5% Naturliga ingredienser. Vegansk. Utan parfym. 75 ml. Undvik kontakt med ögonen. Endast for utvärtes bruk.

Köp hosLindex
The Ordinary Duo Retinol 1% in Squalane202 kr
Eleven

The Ordinary Duo Retinol 1% in Squalane

Ge din hud ett ungdomligt glow med The Ordinary Duo Retinol 1% in Squalane.Effektiv anti-aging behandling- Kraftfull retinolformel – Minskar synliga ålderstecken och förbättrar hudens struktur.- Närande squalane – Återfuktar och skyddar huden utan att täppa till porerna.- Dermatologiskt testad – Skonsam och säker för alla hudtyper."90 % av användarna rapporterade en förbättrad hudton efter två veckor."Perfekt för dig som söker en effektiv lösning mot fina linjer och ojämn hudton. Ge din hud den vård den förtjänar och upplev skillnaden idag.

Köp hosEleven
The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 V2 Next Gen 30 ml129 kr
Eleven

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 V2 Next Gen 30 ml

Hyaluronic Acid 2% + B5 ger omedelbar uppfriskande fukt för en mjukare, jämnare och friskare hud. Den lätta formulan fyller på hudens fuktighetsnivåer med resultat som varar hela dagen och hjälper huden att behålla fukten för att ge nytt liv åt torr, uttorkad hud. Hyaluronic Acid 2% + B5 främjar även hudens smidighet och elasticitet samtidigt som den minimerar synligheten av fina torrhetsrelaterade linjer. Denna formula innehåller 5 former av hyaluronsyra som hjälper till att ge fukt till flera lager av hudens yta. Hyaluronsyra är en fuktbindare som naturligt förekommer i huden och binder till vatten. De olika formerna inkluderar låg-, mellan- och högmolekylära molekyler, en HA-crosspolymer och hydrolyserad HA. Formuleringen innehåller även keramider för att hjälpa till att hålla fukten låst. Keramider är lipider (fetmolekyler) som naturligt förekommer i huden och hjälper till att stödja hudbarriären för att hålla huden skyddad och återfuktad. Keramiderna som används i denna formula kallas sfingolipider. Provitamin B5 hjälper till att stödja bildandet av viktiga komponenter i hudens barriär, som keramider och fettsyror, vilket ytterligare hjälper till att låsa in fukt och hålla huden återfuktad under längre tid.

Köp hosEleven