
IDUN Minerals Oil Serum är ett intensivt serum som stärker och lugnar torr hud. Den innehåller 99,7% naturliga nordiska oljor och vitamin E, som skyddar mot yttre påverkan. Serumet absorberas snabbt och ger en återfuktad och mjuk effekt.


IDUN Minerals Leave-in Hair and Scalp Treatment är en vårdande och konditionerande leave-in spray som ger både hår och hårbotten intensiv fukt och omvårdnad, samt motverkar en torr och irriterad hårbotten. Bidrar med glans och extra stadga, samt gör håret mjukt, lent och följsamt. Rikt konditionerande och vårdande ämnen så som vårdande sheaolja som mjukgör och ärtprotein som ger intensiv fukt. Dermatologiskt testad. 100% Vegansk. Parfymfri. Fri från silikoner och sulfater.
IDUN Minerals har under det senaste året genomgått ett förpackningsbyte för att göra produkterna mer miljövänliga. Vi har därför produkter i både gammal och ny design, varför produkten du mottar kan skilja sig från bilden i vår e-handel. Produkten har fortfarande lång hållbarhet och det är samma innehåll oavsett form och förpackning.



IDUN Minerals Oljeserum är anpassat för den som behöver en extra fuktboost och den torra och känsliga huden. Serumet består av stärkande, närande och lugnande oljor från raps, havre, oliv och shea och ger huden en riktig fuktboost på djupet. Berikad med antioxidanten vitamin E som skyddar mot fria radikaler. Huden blir härligt mjuk och återfuktad och serumet går snabbt in i huden vid applicering men ger även fukt över tid. Kan användas både på dagtid och under nattens vila. Används innan eller efter dag/nattkräm eller helt separat. Kan med fördel även blandas med din favoritkräm för rikare konsistens. Pipetten gör appliceringen enkel och smidig över ansikte och hals. Dermatologiskt testad. Fri från parfym, cykliska silikoner, mikroplaster och mineralolja. 100% Vegansk.
IDUN Minerals har under det senaste året genomgått ett förpackningsbyte för att göra produkterna mer miljövänliga. Vi har därför produkter i både gammal och ny design, varför produkten du mottar kan




IDUN Minerals Repair & Care Conditioner är ett vårdande och återfuktande balsam som reparerar skadat hår och gör det mjukt, lent och lättkammat. Ärtprotein innehåller essentiella aminosyror som binder in till håret och ger ökad volym, fukt, samt gör håret mer mjukt och följsamt. Provitamin B5 (panthenol) och Vitamin E skyddar och stärker håret och bidrar med glans medan Äppelsyra (AHA) bidrar med fukt, vård och rätt pH Extrakt. Dermatologiskt testad. 100% Vegansk. Hypoallergen parfym. Fritt från silikoner och sulfater.
IDUN Minerals har under det senaste året genomgått ett förpackningsbyte för att göra produkterna mer miljövänliga. Vi har därför produkter i både gammal och ny design, varför produkten du mottar kan skilja sig från bilden i vår e-handel. Produkten har fortfarande lång hållbarhet och det är samma innehåll oavsett form och förpackning.



Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.