Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner 180 ml
Säljs avElevenEleven

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Toner 180 ml

229kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

Denna toner från Holika Holika är speciellt framtagen för att återfukta torr och känslig hud. Formulan är berikad med ceramider som hjälper till att ge huden näring och återställa fuktbalansen. Resultatet är en mjuk och smidig hud med en hälsosam lyster.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Holika Holika Good Cera Super Ceramide Mist 120 ml199 kr
Eleven

Holika Holika Good Cera Super Ceramide Mist 120 ml

Good Cera Super Ceramide Mist är ett återfuktande ansiktsvatten. Denna härliga mist är perfekt att ha med sig i handväskan, på kontoret eller på stranden för att ge huden lite extra fukt under dagen. Passar alla hudtyper, torr och fuktfattig hud kommer dock att älska denna ansiktsmist.

Köp hosEleven
Tonymoly Triple Collagen Total Tension Toner 200 ml449 kr
Eleven

Tonymoly Triple Collagen Total Tension Toner 200 ml

Lugnande och återfuktande ansiktsvatten som förbättrar hudens elasticitet. Framtagen med Triple Collagen Complex och hyaluronsyra som samverkar för att strama upp, fylla ut och återfukta huden på djupet. Antioxidantrik glutation och vitamin C ljusar upp huden för en ungdomlig lyster.Triple Collagen Complex: innehåller 3 typer av kollagen som är det främsta strukturella proteinet i hudvävnad.Hyaluronsyrakomplex: innehåller 7 typer av hyaluronsyra som drar åt sig fukt i flera hudlager.Glutation och vitamin C: ljusar upp och jämnar ut hudtonen samtidigt som de ökar hudens elasticitet och cellförnyelse.Använd så här: Applicera en liten mängd och massera försiktigt in i huden.

Köp hosEleven
TIRTIR Milk Skin Toner 50 ml179 kr
Nordic Feel

TIRTIR Milk Skin Toner 50 ml

TIRTIR Milk Skin Toner är ett djupt återfuktande, veganskt ansiktsvatten formulerat med niacinamid (2 %), riskliextrakt, ceramid och panthenol för att ge en omedelbar strålande lyster och stärka hudens skyddsbarriär.Återfuktar intensivt för att bekämpa torrhet och trötthet med en lindrande känsla. Ger, tack vare extrakt av kamomill och riskli, strålande, glödande hud för ett "glashud"-resultat. Panthenol håller kvar fukt och lindrar huden genom att stärka hudbarriären. Ceramid skyddar mot yttre angrepp och låser in fukt. Niacinamid minskar mörka fläckar, rodnad och ojämn hudton samtidigt som den håller kvar fukt. Lämplig för alla hudtyper.

Köp hosNordic Feel
Dr. Ceuracle Pro Balance Biotics Toner 300 ml335 kr
Nordic Feel

Dr. Ceuracle Pro Balance Biotics Toner 300 ml

En toner utan alkohol eller olja som återfuktar, rengör och stärker hudbarriären. Den har ett lågt PH värde som löser upp orenheter och jobbar på hudens struktur. Innehåller även biomimetic water som återfuktar huden, skyddar den samt lugnar. En av huvudingredienserna är 5 Probiotics Complex, vilket består av fem stycken goda bakteriearter (probiotika) som hjälper till att boosta hudens immunförsvar och balansera huden genom att bygga upp ett hälsosamt bakteriesystem samt jobbar på hudens struktur.Biomimetiskt vatten imiterar de naturliga mekanismerna i huden. Biomimetic betyder ungefär ”att imitera strukturen av naturliga biologiska system”. Ett av de mest välkända exemplen är olympiska simmares dräkter som liknar hajskinn. När det gäller hudvård så söker man biomietiska lösningar baserat på hur människans hud är uppbyggd. Man söker på detta sätt läsningar på problem som exem, återfuktning, åldrande hud mm. Man kikar alltså inom forskningen på hur huden är uppbyggt för att uppnå biomietiska lösningar.Vi vet att en välbalanserad hud skyddar huden från att förlora för mycket fukt och från yttre irritationsfaktorer att ta sig in i huden. På samma sätt låter en skadad hudbarriär fukt att försvinna från huden= torr och irriterar hud. På så sätt kan också irriterande mikrober/mikroorganismer ta sig igenom hudbarriären.Dr. Ceuracle Pro Balance Biotics fokuserar på att med en biomimetisk lösning återfukta, stärka och skydda hudbarriären genom att imitera kroppens egna vätskor. Med hudindentiska ingredienser återfuktar och bibehåller man alltså fukten i huden. Den hjälper också huden att skydda sig. Den är formulerad med bland annat / L-Theanine / Glutathione och mjölklipider.Den innehåller också 5 olika probiotika (Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Bifida Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate and Kefir) som förstärker hudens naturliga återuppbyggnadsförmåga och formar en stark skyddsbarriär.

Köp hosNordic Feel