
En lätt och krämig mousse för ansiktet med solskyddsfaktor 50+. Den smälter snabbt in i huden och ger en behaglig, lätt finish. Perfekt för alla hudtyper, särskilt de som föredrar en lätt känsla på huden.



Oparfymerad återfuktande solskyddskräm för ansikte med SPF 50 som ger ett bredspektrumskydd mot UVA- och UVB-strålar. Passar alla hudtyper. Berikad med hyaluronsyra för att bevara fuktbalansen i huden. Krämen är mjuk och klibbfri vilket gör att du kan använda den under din makeup. Krämen är vattenresistent vilket gör att den passar bra att använda när du skall sporta och svettas utomhus.












Eucerin Sun Spray SPF50+ är en lotionspray med ett mycket högt solskydd med SPF 50+ anpassat för känslig hud. Oparfymerad och snabbabsorberande för lätt applicering. Lugnar känslig hud och hjälper till att skydda mot solsveda. Advanced Spectral Technology kombinerar pålitliga bredspektrums- och fotostabila UVA-/UVB-filter för högt UV-skydd med Licochalcone A för att neutralisera fria radikaler som orsakas av UV- och HEVIS (blått ljus). Sprayen innehåller även Glycyrrhizinsyra som stödjer hudens egna återhämtning. Kom ihåg att kläder, hatt och skugga är det primära skyddet från sol.
- Mycket högt solskydd för hela familjen
- Extra vattenresistent
- Passar även känslig hud
- Utan parfym
- Kliniskt och dermatologiskt testad på känslig hud.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.