Denna oljefria fuktkräm från Glo Skin Beauty innehåller en blandning av plantextrakt och fuktgivande ingredienser. Den gör huden mjuk, len och återfuktad. Perfekt för daglig användning efter rengöring och toner.
Ger ett bredspektrumskydd för solens skadliga strålar. Tillför samtidigt vård och är full av antioxidanter.Användning: applicera en liten mängd dagligen och före solexponering. Upprepa var 2-3 timme för att upprätthålla solskyddet. Rekommenderas för: alla hudtyper.
Den lätta, oljefria, tonade primern förbereder huden för make-up. Samtidigt som den skyddar mot miljö- och föroreningar och blåljusskador. Ren, mineralfärg korrigerar färgen försiktigt och jämnar ut tonen.
Innehåller ett brett spektra av ingredienser som motverkar hyperpigmentering. Dessa ingredienser tar tag i själva orsaken till problemet, och resultatet är en frisk och strålande hud.Rekommenderas för: alla hudtyper, hyperpigmentering, solskador och skador orsakat av yttre påfrestningar, fräknar, slapp hud.
Denna lättviktiga, oljefria, fuktgivande lotion återfuktar samtidigt som den hjälper till att förfina hudens textur, minimera synligheten av porer och minska blankhet.Denna återfuktande lotion är rik på exfolierande syror från superfrukter och näringsrik prebiotikta som hjälper till att förfina hudens textur, minimera synligheten av porer och reducera överflödig olja för en balanserad hud med hälsosam lyster.Produkten är dermatologiskt testad och ej portilltäppande.Baserat på en konsumentstudie med 35 kvinnor i åldern 20-55 år, anser 77% att porerna ser mindre efter 3 veckor.Användning:Applicera efter rengöring och exfoliering, morgon och kväll.
Ger ett bredspektrumskydd för solens skadliga strålar. Tillför samtidigt vård och är full av antioxidanter.Användning: applicera en liten mängd dagligen och före solexponering. Upprepa var 2-3 timme för att upprätthålla solskyddet. Rekommenderas för: alla hudtyper.
En oljefri, mjukgörande creme som ger fukt både morgon och kväll. Botaniska extrakt jämnar ut hudstrukturen. Silkesaminosyror i kombination med extrakt av kardborre och gurka balanserar talgproduktion och fukthalt i huden.
En lätt och återfuktande lotion med AHA som kan användas både morgon och kväll. Stimulerar hudens cellförnyelse och naturliga kollagenproduktion samt ger en antioxidanteffekt till huden. Används 1-2 gånger dagligen. Vid användning dagtid rekommenderas ett UV-skydd som komplement. Passar en normal till tålig hudtyp.
Oil-Free Moisturizer är en oljefri, fuktgivande lotion - idealisk för en fet eller kombinerad hud på grund av sin lätta konsistens, som ger en matt finish. Speciellt anpassad för de som besväras av hud som blir glansig. Innehåller återfuktande Squalane och Aloe Vera samt E-vitamin som verkar reparerande och skyddar mot fria radikaler. Unika egenskaper:- Oljefri, lätt fuktcreme- För en normal till fet hud- Lämnar huden matt och slät