
Essence The Banana File är en nagelfil med två sidor, en grövre och en finare, för att forma och fila naglarna. Den ergonomiska designen gör den enkel att använda och ger perfekt form. Förpackningen är gjord av återvunnet material.












Rugga upp nagelytan med den rosa delen av filen. Polera 10 -15 sekunder med den vita delen. Blankpolera sedan med den grå sidan för slutfinishen. Se till att alltid endast ha ett lätt tryck med filen mot nageln. Att göra alla tre stegen med filen rekommenderar vi att göra med 4 ? 5 veckors mellanrum, den grå ytan kan du däremot använda så ofta du vill.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.