Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Diesel D Eau de Toilette - 50 ml

D by Diesel är en modern och sensuell doft för den som vill uttrycka sin individualitet. Denna Eau de Toilette öppnar upp med kryddiga och aromatiska noter, övergår i en bomullsaktig fräschör och landar i en varm vaniljbas. En doft som anpassar sig efter din hud och skapar ett unikt intryck.

810 kr

Parfymer
Herrparfym
Eau de Parfum
ElevenKöp produkten hos Eleven
Liknande produkter
Diesel D Eau de Toilette - 50 ml
645 kr
Nordic Feel
D by Diesel är den nya doften för alternativa själar, designad för en bättre framtid och lika universell som ett par jeans. D är den sensuella dofttolkningen av ett par bekväma jeans som ger alla självförtroende och frihet att skapa förändring. Oavsett kön eller ursprung passar doften alla hudtyper och ger ett oförglömligt intryck av värme.D symboliserar önskan om fria själar som samlas för att sätta sin prägel på en bättre framtid. D är ingen vanlig doft. D anpassar sig och utvecklas med huden. - När den bryter sig fri kommer du att uppleva energin från den kryddiga ingefäran och aromatiska lavendeln från Provence – Efter några minuter anpassar sig doften följsamt efter din hud med den bomullsaktiga fräschheten från denimackordet – Bara några timmar senare utvecklas doften till en sensuellare och varmare framtoning med vaniljinfusion från hållbara källor på Madagaskar.VÅR RESA MOT HÅLLBARHETPå Diesel har vi ett starkt engagemang för en hållbar framtid. Vår nya doft är designad med ett ansvarsfullt förhållningssätt utan att kompromissa med kvaliteten. Diesel har föresatt sig att stoppa användningen av plast genom att ta bort plasten i ytterförpackningen. Detta beslut har en positiv påverkan på vår planet men kan också påverka förpackningens utseende eftersom den kan ha fått några få repor när du köper den. Men oroa dig inte. Flaskan inuti är fortfarande helt säker och tillsammans begränsar vi användningen av nyproducerad plast.Ytterförpackningen består av 55 % återvunnen kartong, vilket är den maximala procentandel vi kan använda och samtidigt säkerställa produktens stabilitet och säkerhet. Alla format av våra D-flaskor är miljövänliga: De kan fyllas på, så behåll dem och fyll på dem med vår D-refill. Du sparar 45 % glas, 43 % kartong och 75 % metall genom att använda en 150 ml-refillflaska och en 50 ml-flaska istället för fyra 50 ml-flaskor. Flaskan är tillverkad av 25 % återvunnet glas, vilket är en mycket hög procentandel för doftindustrin. Detta faktum ökar risken för att glasets utseende påverkas negativt.Doften är sammansatt av två hållbara ingredienser exklusivt framtagna för Diesel: en bourbonvaniljinfusion från Madagaskar och diva-lavendelhjärta från Provence. Doften är vegansk och innehåller inga animaliska ingredienser.Refill-flaskan säljs separat.
LdB Deo 48h Citrus Essence - 60 ml
21 kr
Eleven
LdB Citrus Essence Deo fungerar både som deodorant och antiperspirant. Genom att motverka svettlukt i upp till 48h, är du garanterad en fräsch känsla hela dagen. Produkten är skonsam mot din hud. Med en frisk doft av citrus håller du dig fräsch hela dagen. Vegansk, dermatologiskt testad.
Holger Jeans (36/34,light blue denim)
529 kr
Dunken

Upptäck Holger Jeans från DEF, stiliga slim fit jeans för män som kombinerar komfort och funktionalitet. Tillverkade av 100% bomull och med ett lätt elastiskt material, erbjuder de en fantastisk passform och rörelsefrihet för vardagens aktiviteter.

Med praktiska detaljer som ett myntfack, bakfickor i klassisk spatenform och extra sidofickor, är dessa jeans perfekta för både street och fritid. Den smarta gummibanden vid benänden håller dem på plats, så att du kan fokusera på din stil utan oro.

  • Material: 97 % bomull, 3 % elastan
  • Färger: svart, ljusblå denim, mellanblå tvättad
  • Storlek: Slim-Fit
Weleda Sage Deodorant - 100 ml
125 kr
Eleven
Naturlig deodorant och kroppsspray som neutraliserar dålig lukt. Deodorantspray med naturlig fräsch aromatisk doft från äkta eteriska oljor som ger en omedelbar känsla av fräschhet.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.