Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Linda Johansen Skincare Balancing Tonic 50 ml
Säljs avElevenEleven

Linda Johansen Skincare Balancing Tonic 50 ml

179kr
Köp produkten hos ElevenDu går vidare till Eleven för att slutföra köpet.

Detta ansiktsvatten från Linda Johansen är milt och återfuktande, perfekt för alla hudtyper. Det balanserar huden, lugnar irritation och hjälper till att motverka rodnad. Formulan innehåller aloe vera och hyaluronsyra som binder fukt och lämnar huden ren och återfuktad.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hudvård?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Kerstin Florian Rejuvenating Thermal Tonic - 200 ml685 kr
Eleven

Kerstin Florian Rejuvenating Thermal Tonic - 200 ml

Rejuvenating Thermal Tonic ett ansiktsvatten för normal, torr och åldrande hud. Ett lätt, mineralvattenbaserat ansiktsvatten med ros- och kamomillblad som friskar upp och återfuktar huden.FÖRDELAR:• Fräschar upp och lugnar huden.• Återställer pH-värdet och förbereder huden för kommande steg i din dagliga hudvård.Användning:Applicera med bomullstuss på rengjord hud morgon och kväll. Åtföljs av rekommenderad fuktkräm.HUVUDINGREDIENSER:• Trollhasselextrakt - Sammandragande egenskaper. Antiinflammatorisk. Antioxidant. Främjar och stödjer cellregenereringen av överstressad hud.• Kamomillolja - Lugnande, mjukgörande och närande.• Rosenolja - Lindrande, främjar cellgenerationen, tonande.INGREDIENSER:WATER (AQUA), BUTYLENE GLYCOL, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) BARK/LEAF/TWIG EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, GLYCERIN, ALCOHOL, PPG-26BUTETH-26, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CITRIC ACID, PARFUM (FRAGRANCE), ARTEMISIA UMBELLIFORMIS EXTRACT, PEUCEDANUM OSTRUTHIUM LEAF EXTRACT, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, POTASSIUM SORBATE.

Köp hosEleven
Maria Åkerberg Lemon Freshener 250 ml349 kr
Eleven

Maria Åkerberg Lemon Freshener 250 ml

Lemon Freshener är ett renande, återfuktande ansiktsvatten med Citron och Aloe Vera, för blandhud och fet hud. Det slutför rengöringsprocessen och förbereder huden för efterföljande produkter, neutraliserar vattnets uttorkande effekt och agerar lätt porsammandragande. Lemon Freshener innehåller Fruktvatten av Citron, mineralsalter och spårämnen. Fruktvattnet av Citron utvinns genom ångdestillation med högt tryck och då följer inte färgpigmenten med. Lemon Freshener innehåller även probiotiska Mjölksyrabakterier som håller huden frisk och full av lyster. De mjölksyrabakterier som vi använder är Lactobacillus casei och Lactobacillus acidophilus som skyddar huden mot onda bakterier. Mjölksyrabakterierna är redan inaktiverade, vilket innebär att det inte skapas någon tillväxt i produkten. Produkten är naturligt självkonserverande.

Köp hosEleven
Grown Alchemist Balancing Toner 200 ml333 kr
Nordic Feel

Grown Alchemist Balancing Toner 200 ml

Denna uppfriskande toner lämnar huden balanserad och ren, samtidigt som den förbättrar hudens lyster. Formulerad med återfuktande Aloe, antioxidantrika extrakt av Ginseng, lugnande Kamomill, närande Olivblad och Rose Damascena-olja.

Köp hosNordic Feel
Babor Herbal Balancing Toner 200 ml389 kr
Nordic Feel

Babor Herbal Balancing Toner 200 ml

Ett aromatisk växtbaserat ansiktsvatten med prebiotika, trollhassel, aloe vera och salviaextrakt samt naturliga eteriska oljor av rosmarin och neroli som tillsammans jobbar för att stärka hudbarriären. Niacinamid skyddar huden mot skador från UV-ljus och blått ljus, motverkar hyperpigmenteringar och hjälper till att reducera fina linjer. Resultatet är en hud som känns fräsch, återfuktad och balanserad efter varje användning. Rekommenderas kombinerad/fet/acnebenägen hud.

Köp hosNordic Feel
Benton Aloe BHA Skin Toner 200 ml300 kr
Eleven

Benton Aloe BHA Skin Toner 200 ml

Aloe BHA Skin Toner är en av Bentons bästsäljare för att den effektivt men skonsamt förebygger och lindrar olika typer av hudtillstånd såsom acne, rodnad, yttorrhet, obalanserad hy, tilltäppta porer mm. Istället för vatten består denna toner består av 80% aloe verajuice som återfuktar och lugnar huden. Innehåller en låg procent BHA-syra på 0.5% som ger en mild exfoliering och löser upp talg i porerna samt verkar antiinflammatoriskt. Passar alla hudtyper, inklusive känslig hud. Huvudgredienserna är,• Aloe vera-juice - mjukgör, återfuktar och lindrar rodnad och irritation.• BHA-syra - 0.5% salicylsyra (BHA) verkar milt exfolierande, stimulerar cellförnyelse och är antiinflammatoriskt. Reducerar talgproduktionen vid kombinerad och fet hy och är perfekt för att behandla acne och tilltäppta porer.• Hyaluronsyra – binder fukt och hjälper till med sårläkning och en välfungerande hudbarriärTonern hjälper till att återställa hudens PH-värde direkt efter rengöring och förser den snabbt med fukt och näring så att den mer effektivt ska kunna absorbera efterföljande hudvård. Är huden torr och stram kommer den inte lika lätt att ta till sig övriga produkter utan de kommer att sitta mer på ytan, medan en väl återfuktad hud har en ökad absorptionsförmåga och efterföljande produkter kan verka på djupet. Bentons toners är helt alkoholfria.

Köp hosEleven