Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 549
KATEGORIER
Modal Spaghetti Jumpsuit dam (M,terracotta)

Denna jumpsuit för dam är perfekt för sommaren. Den har en V-ringning, justerbara spaghettiband och en lös passform. Jumpsuiten är tillverkad av modal och polyester och har vida, ¾-långa ben.

699 kr

Kläder
Damunderkläder
Jumpsuits
DunkenKöp produkten hos Dunken
Liknande produkter
Bomullstopp med bara axlar dam (L olive)
179 kr
Dunken
Bomullstopp med bara axlar damDenna topp är en magtröja och har en vid halsringning som kan varieras efter humör.Tyget är ribbat och det är sömmar i halsen, i armsluten och i nederkanten.Toppen finns i många roliga färger.
  • Färg: svart, oliv, vit, röd, ljusrosa, gul, blå, vinröd, lila, cerise
  • Storlek: XS, S, M, L, XL
  • Material: 97 %bomull, 3 % elastan
  • Kön: dam
Cloud modal culottebyxa dam (cloud,L)
359 kr
Dunken

Cloud modal culottebyxa dam.

Kombinerar elegans och bekvämlighet i ett modernt sommarplagg. Dessa byxor har en avslappnad och rymlig passform som påminner om en kjols elegans samtidigt som de erbjuder byxornas praktiska fördelar. Det breda snittet och den elastiska midjan garanterar optimal komfort och passform. Den 3/4 långa designen lägger till en avslappnad känsla, vilket gör dessa byxor till ett utmärkt val för stiliga sommarstilar.

Byxorna är tillverkade av en blandning av modal och polyester, vilket ger en mjuk känsla och hållbarhet. Den specifika materialblandningen består av 77% modal och 23% polyester, vilket resulterar i ett lätt och luftigt tyg med en vikt på 200 gsm. Dessa egenskaper gör byxorna både bekväma och praktiska för varmare väder.

  • Material: 77% Modal, 23% Polyester
  • Storlekar: XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL
  • Kön: Kvinnor
  • Färg: Cloud
Ballongbyxor i organisk bomull dam (Svart S)
699 kr
Dunken
Ballongbyxor i organisk bomull damDenna byxa har mudd i midjan med en dragsko invändigt.Midjan är hög och modellen är rymlig.Mjukisbyxan har två sidfickor och är tillverkade i hudvänlig ekologisk bomull.
  • Färg: svart, lavendel, vit sand
  • Storlek: XS, S, M, L, XL. XXL, 3XL, 4XL, 5XL
  • Material: 100 % ekologisk bomull
  • Kön: dam
70-tals Retro Jumpsuit Maskeraddräkt - Small
399 kr
Partykungen
Önskar du att du kunde teleportera sig till det glittrande 70-talet? Den här dräkten är din biljett till en svunnen era av discofeber och flower power. Så dra på dig denna jumpsuit, låt håret fluffas upp och gör dig redo att dansa till de funkiga tonerna som tar dig tillbaka till 70-talet! Groovy, baby!

70-tals Retro Jumpsuit Maskeraddräkt inkluderar en jumpsuit med en vacker V-ringning och axelapplikationer. Jumpsuiten kompletteras vackert av det matchande bältet och är perfekt för nästa 70-talsfest! 

  • Material: Polyester
  • Storlek: X-Small, Small, Medium, Large och X-Large
  • Inkl. Jumpsuit och bälte
Kortärmad jumpsuit
299 kr
Lindex
Vävd jumpsuit med smock-topp och vida ben.
Plisserad Jumpsuit med glitter
349 kr
Lindex
Kortärmad jumpsuit i plisserad, glittrig polyester med croppade vida ben.
70-tals Jumpsuit Dam Maskeraddräkt - Large
399 kr
Partykungen
En 70-talsmaskerad är fantastisk och vill du köra på discostilen så har du din dräkt här. En cool heldräkt i häftiga färger och mönster i sann 70-talsstil. Självklart har den utsvängda ben också! Nu är det disco och dans som gäller hela kvällen lång!

70-tals Jumpsuit Dam Maskeraddräkt är en jumpsuit med rutor och mönster i färgerna orange, vit och brun. Den är armlös och har en liten krage. På framsidan finns en dragkedja. Benen är utsvängda. Komplettera gärna med skor med en bred klack!

Säljs styckvis och finns i storlekarna small, medium och large.
Jumpsuit i denim med halterneck
499 kr
Monki
En helång jumpsuit i denim med halterneck. Den är tillverkad av lätt denim och har ett figursytt liv med insnitt fram och bak för struktur. Designad med knytband i nacken och en osynlig dragkedja i sidan.
Kortärmad jumpsuit med skjortkrage (XS,whitesand)
599 kr
Dunken

Kortärmad jumpsuit med skjortkrage.

Den kortärmade jumpsuiten med skjortkrage från Urban Classics är det perfekta valet för kvinnor som letar efter en avslappnad och stilren jumpsuit. Tillverkad av en smidig blandning av viskos och polyester, kombinerar denna jumpsuit komfort med en avslappnad estetik.

Den kortärmade, enfärgade designen kompletteras av en elegant knappslå och ett chic bälte som framhäver midjan. Denna jumpsuit är idealisk för avslappnade dagar, lätta träningspass eller helt enkelt som en del av en avslappnad fritidsoutfit. Dess okomplicerade stil gör den till ett mångsidigt plagg som passar både för vardagsbruk och sportaktiviteter.

  • Material: 69% Viscose, 31% Polyester
  • Kön: Dam
  • Färger: Svart, Vit, Sand
  • Storlekar: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
Svart jumpsuit dam (Svart XL)
459 kr
Dunken
Svart jumpsuit damDenna jumpsuit har långa byxor med mudd i bensluten och en bred reså i midjan med dragsko.Byxan har två sidfickor och överdelen på toppen har ett blankare tyg och i bak i nacken är det en liten dragkedja.En mycket användbar jumpsuit som kan kombineras i det oändliga.
  • Färg:  svart
  • Storlek: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
  • Material: 95 % viskos, 5 % elastan
  • Kön: dam
Enkel långklänning med kort ärm (S,ferngreen)
299 kr
Dunken

Enkel långklänning med kort ärm

Den enfärgade och långa klänningen presenterar sig själv rakt och utan krusiduller. Den har sneda ärmar och en rak skärning.

Sprundet i sidorna når precis under knäna och ger en sofistikerad touch. Klänningen är en bekväm lös passform och tillverkad av ren bomull.

  • Kön: Dam
  • Storlek: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
  • Material: 100% bomull
Bodysuit dam i stretchigt bomullstyg (5XL,whitesand)
249 kr
Dunken

Bodysuit dam i stretchigt bomullstyg.

Bodysuiten är en mångsidig och bekväm basplagg som passar perfekt in i vilken garderob som helst. Tillverkad av 95% ekologisk bomull och 5% elastan, erbjuder den en mjuk känsla och tillräcklig flexibilitet. Med en klassisk rund halsringning och enkel monokrom design är den enkel att matcha med olika plagg.

Denna bodysuit är ett oumbärligt plagg för kvinnor som letar efter en kombination av stil och komfort. Den finns i flera olika färger och storlekar från XS till 5XL, vilket gör att den passar de flesta kroppsformer och preferenser.

Med korta ärmar är den perfekt för varmare väder eller för att bäras som ett lager under andra plagg. Trompe l'oeil-effekten gör att den ser ut som en t-shirt som är nedstoppad i byxorna, vilket ger en snygg och välklippt look utan ansträngning.

  • Material: 95% bomull 5% elastan
  • Kön: Dam
  • Färger: svart, vit, vintageblå, vit sand
  • Storlekar: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL, 5XL
Polkagris Onesie Dam - X-Small
599 kr
Partykungen
Gör dig redo för julmys på en helt ny episk nivå iklädd denna galet härliga oneise! En varm och supermjuk jumpsuit med roliga julmotiv - klockrent mysplagg till julaftonskvällen eller för att hålla dig varm där hemma när vargavintern kommit.

Polkagris Onesie Dam är tillverkad i supermjukt och skönt fleecetyg som gör den varm och bekväm. Den har två fickor, dragkedja framtill, muddar vid ärm- och benslut och en mysig luva. Jumpsuiten kommer i grön färg tryckt med stora polkagrisar och snöflingor. Det ultimata mysplagget för julaftonskvällen och lata dagar i allmänhet i vinter. Perfekt som julklapp till en fryslort!

  • Material: Fleece (100% återvunnen polyester)
  • Supermjuk fleece
  • Passform: Normal
  • Perfekt passform och stretch
  • Dammodellen är 170 cm lång och har på sig storlek Small
  • Tvättråd: Skonsamt program (max 30°C) med liknande färger, avigsidan ut. Hängtorkas.
  • Finns i storlek: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL (dam)
  • Observera att priset avser 1 st onesie
Kort bred dambyxa (XL Svart)
359 kr
Dunken
Kort bred dambyxaDenna byxa är elegant och bekväm med vidd och i 3/4 längd.I midjan finns ett elastiskt band som håller byxan på plats.
  • Färg: svart
  • Storlek: XS, S, M, L, XL
  • Material: jerseytyg 77 % modal 23 % polyester
  • Kön: dam
  
Trikåbyxa med vida ben
199 kr
Cellbes
• Vid byxa i härligt mjuk modalmix. • Lös passform med normal midja. • Sydda veck fram och bak. • Något bredare resårlinning. • Innerbenslängd ca 74 cm i alla storlekar. • Grenhöjden följer storleken ca 29-38 cm. TENCEL™ är varumärken för Lenzing AG: TENCEL™ Lyocell och Modal fibrer tillverkas med minst 50 % mindre koldioxidutsläpp och vattenförbrukning. TENCEL™ Lyocell och Modal fibrer är gjorda av kontrollerade eller certifierade träkällor. TENCEL™ Lyocell och Modal fibrer ger tygen en naturlig mjukhet, vilket gör att de känns behagliga mot huden.
Kort jumpsuit (L Svart/blommig)
499 kr
Dunken
Kort jumpsuitEn v-ringad jumpsuit i ett härligt tropiskt blommönster eller kanske man väljer helsvart.Byxan har en rund nederkant i sidan och armarna är korta och nedhasade.I midjan är ett bälte med ett spänne.
  • Färg: svart, svart/blommig
  • Storlek: XS, S, M, L, XL
  • Material foder: 100 % viskos
  • Kön: dam
  • Märke: Urban Classics

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.