Detta 10-pack med allrengöringssvampar från Vileda är perfekt för diverse sysslor i hemmet. Svamparna har en bra storlek och en skrubbyta som håller länge. Undvik att använda dem på ömtåliga ytor.
Disktrasor går åt i en rasande fart om man köper fel sort. Det här är rätt sort.Viledas Wettex-disktrasor kommer i riktigt bra kvalitet och med ett 10-pack så tror vi du klarar dig ett par månader i alla fall.En trevlig detalj med Viledas disktrasor är att de är 100% naturliga och komposterbara. Tillverkade av 70% cellulosa och 30% bomull. För du tänker väl på miljön?
Vileda Style Universal hushållshandske är en all-round handske som fungerar bra till alla uppgifter. Den är något tunnare och därför utmärkt till sysslor som kräver fingertoppskänsla! Storlek M
Vileda UltraMax Komplett Moppset med mikrofibermopp, hink samt urvridare. Vileda UltraMax mikrofibermopp har en dyna med två typer av mikrofiber, en tunn som tar med dammpartiklar och en kraftigare typ som tar bort den tuffa smutsen utan större ansträngning, utan behov av rengöringsmedel. Moppdynan byts enkelt tack vare tryckknappar. Tillsammans med UltraMax hink med urvridare kan du enkelt kontrollera moppdynans fuktighet utan att bli smutsig och våt om händerna.
Mikrofibermaterial för grundlig rengöring. Tar bort 99% av bakterier med bara vatten*
Tuff mot fet och envis smuts.
Optimal fuktighet till parkett- och trägolv.
Mopphuvudet är designat med en led för att lättare nå in under möbler.
Justerabart teleskopskaft för bästa komfort.
Moppdynan byts enkelt med hjälp av tryckknappar.
Tvättbar moppdyna (60 °C).
*Testmetoden omfattade de två vanligaste bakterierna i hemmet, E. coli och S. aureus, som applicerades på rengjorda och desinficerade trägolv och klinker. Testat av
Vileda Pur Active lyfter enkelt bort även svår smuts från t.ex. grytor och kastruller utan att repa ytan. Den speciella skrubbytan tar även bort svår smuts från non-stick beläggning, så skonsam att den rekommenderas av Shott™ att användas på Teflon®-belagda ytor.
Med Pur Active skursvampen får du ett bra grepp tack vare de ergonomiska fårorna på sidorna. Den kommer i 2-pack.
Viledas Wettex-trasor har riktigt bra absorberingsförmåga (upp till 15 gånger sin egen vikt). Disktrasorna är dessutom 100% naturliga och komposterbara.Mixade färger i varje förpackning.Tillverkade av 70% cellulosa och 30% bomull.
Universal hushållshandske i naturgummi, latex, för dagliga uppgifter i hemmet. Med ett bomullsfoder förhindrar handsken svettbildning och ger en extra komfort. Handsken är ej klorbehandlad vilket ger denna universalhandske ett utmärkt grepp, våt som torr. och i torrt. Det tunna men slitstarka materialet ger en utmärkt fingertoppskänsla. Finns i storlekarna S, M och L.
Style Universal har en härligt rosa färg. Skön känsla med ett invändigt foder av bomull och en vaxad utsida för ett bättre grepp. Finns i small, medium och large.
En allrengöringssvamp i hög kvalitet från Vileda. Den gröna skrubbytan fäller inte gröna partiklar lika lätt vid användning. 4 olika regnbågsfärger. Antal 10 st.