
Daxxin Psoriasis Shampoo är speciellt utvecklat för att lindra besvär som klåda, rodnad och fjällning i hårbotten orsakade av psoriasis. Schampot är milt och skonsamt och kan användas dagligen för att ersätta vanligt schampo. Produkten är medicintekniskt certifierad och hjälper till att minska irritation och obehag.












ACO Scalp Psoriasis är en gel för behandling av milda till måttliga symptom vid psoriasis i hårbotten, såsom flagning (mjälliknande symptom), klåda (irritation) och rodnad. Den unika formulan normaliserar produktionen av hudceller, samtidigt som den stödjer hudens eget reparationssystem och verkar återfuktande. Gelen är transparent. Absorberas lätt och kladdar inte. Appliceras 2 gånger per dag, en gång på morgon och en gång på kvällen.
• Effektiv behandling för psoriasis i hårbotten
• Innehåller inte steroider/tjära
• Normaliserar produktionen av hudceller
• Stödjer hudens eget reparationssystem
• Gelen är ej synlig i håret och behöver inte tvättas ur
• Har inga restriktioner i vare sig behandlingsmängd eller tid




Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.