
Astion Scalp Cure är en hårbottenkur som hjälper till att stärka hudens naturliga skyddslager. Den är speciellt framtagen för att lindra obehag och irritation som orsakas av eksem, psoriasis eller torr hårbotten. Kuren återfuktar intensivt utan att göra håret fett.






ACO Scalp Psoriasis är en gel för behandling av milda till måttliga symptom vid psoriasis i hårbotten, såsom flagning (mjälliknande symptom), klåda (irritation) och rodnad. Den unika formulan normaliserar produktionen av hudceller, samtidigt som den stödjer hudens eget reparationssystem och verkar återfuktande. Gelen är transparent. Absorberas lätt och kladdar inte. Appliceras 2 gånger per dag, en gång på morgon och en gång på kvällen.
• Effektiv behandling för psoriasis i hårbotten
• Innehåller inte steroider/tjära
• Normaliserar produktionen av hudceller
• Stödjer hudens eget reparationssystem
• Gelen är ej synlig i håret och behöver inte tvättas ur
• Har inga restriktioner i vare sig behandlingsmängd eller tid








Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.