Köpa.se

Köpa.se innehåller annonslänkar. Läs mer

Hankook iPike LV 215/60R17 109R   Dubb
Säljs avByt HjulByt Hjul

Hankook iPike LV 215/60R17 109R Dubb

2 067kr
Köp produkten hos Byt HjulDu går vidare till Byt Hjul för att slutföra köpet.

Hankook Winter i*Pike LV RW15 är ett vinterdäck som ger utmärkt grepp på snö och is. Däcket är utvecklat för lätta lastbilar och transportfordon och har en slitstark konstruktion som klarar tung last. De breda vattenkanalerna bidrar till effektiv vattenavledning, vilket minskar risken för vattenplaning.

Köpguide

Vad ska man tänka på när du köper hankook ipike lv 215/60r17 109r dubb?

Köpguide kommer snart

Liknande produkter

Visa fler
Hankook Winter i*cept LV RW12 ( 195/80 R15C 108/106R 8PR SBL )1 620 kr
Tirendo

Hankook Winter i*cept LV RW12 ( 195/80 R15C 108/106R 8PR SBL )

Den nya standarden av dubbfria vinterdäck för skåpbilar Förbättrat väggrepp bromsprestanda på snö Optimerad livslängd Motsatta vinklade sajpningar Olika typer av sajpningar förbättrar greppet i snön. Breda tvärgående spår Breda sidogående spår förbättrar grepp i snö och is. Skuldrans kant Skulderklack på kanten förbättrar greppet på snö. Räfflade sajpningar Kontaktytan breddas direkt vid bromsning genom de räfflade sajpningarna → Förbättrade köregenskaper. 3D-sajpningar Utökade skulderblock och 3D-sajpningar förbättrar köregenskaperna vid körning på vinterväglag. Raka sajpningar Förbättrade köregenskaper på snö och acceleration med raka sajpningar i mitten av mönstret. Optimerad mönsterbredd Utökar kontaktytan med 4 %, vilket ger förbättrade köregenskaper. Kontaktytan med optimerad profil ger högre miltal med 9,9 % jämfört med befintliga produkter. Skuldra med längsgående spår Skuldra med längsgående förhindrar oregelbundet slitage. Skydd för däcksida Skydd för däcksida med klack som skyddar däcket från yttre stötar, exempelvs vid vägkantssopning.

Köp hosTirendo
Hankook I*Pike RW11 ( 275/40 R20 106T XL, Dubbade SBL )3 030 kr
Tirendo

Hankook I*Pike RW11 ( 275/40 R20 106T XL, Dubbade SBL )

Hankook I*Pike RW11 För alla underlag, on- såväl som offroad I’Pike RW11 har starka bromsprestanda och briljant grepp på snö och is. Optimerade dubbar ger effektivare grepp på is. Egenskaper Däckmönster Nytt koncept med 6-raders dubb 6-raders dubb för prestanda i toppklass i snö och is. Mittblock Block i mittenområdet som består av en serie ribbformer förbättrar greppet i snö och is. Ökat spårcentrumblock Ett sidospår tillämpas som maximerar greppet i snö. Klippräffla Maximerad snökantseffekt på räffelväggarna. Förbättrad dränering och smutsavvisning. Bred slitbanedesign Jämfört med befintliga produkttyper utökas det optimala kontaktområdet med så mycket som 8% vilket förbättrar bromsprestanda i snö och is. Däckstruktur Specialgummiblandning för slitbanan Specialutvecklad blandning för snöprestanda och i vått och torrt väglag. Förstärkt basslitbana Hjälper till att förhindra invändiga skador från stötar vid offroadkörning. Två breda stålbälten Förbättrar styrningsstabiliteten och hållbarheten. Förstärkt ram Förbättrar prestanda i uppförslut samt styrningsresponsen vid on- och offroadkörning. Sömlös däckfotsvajer Förhindrar däckfotsseparering vid körning i terräng på lågt lufttryck.

Köp hosTirendo
Hankook iPike RS2 225/50R18 95T   Dubb2 070 kr
Byt Hjul

Hankook iPike RS2 225/50R18 95T Dubb

iPike RS2 Hankook iPike RS2 är ett vinterdäck som är designat för att ge utmärkt grepp och säkerhet under nordiska vinterförhållanden. Däcket är särskilt utvecklat för att klara isiga och snötäckta vägar med hög precision och stabilitet, vilket gör det till ett pålitligt val för kalla vinterdagar. Med sin avancerade design och robusta konstruktion erbjuder iPike RS2 ett förbättrat grepp på is och snö, vilket gör att du kan köra tryggt och säkert oavsett vägförhållanden. Däcket finns i flera dimensioner, inklusive 165, 195 och 205 mm, för att passa olika bilmodeller och behov. iPike RS2 är även utrustat med dubbteknologi som förbättrar bromsförmågan och greppet på hala underlag. Däcket har en slitstark design som säkerställer lång livslängd och god prestanda under hela vintersäsongen. Fördelar med Hankook iPike RS2 Utmärkt grepp på is och snö tack vare avancerad dubbteknologi Passar nordiska vinterförhållanden och varierande vägunderlag Finns i flera dimensioner som 165, 195 och 205 mm Robust och slitstark konstruktion för lång livslängd Stabil och säker körupplevelse under hela vintern Varför Bythjul.com? När du köper Hankook iPike RS2 hos Bythjul.com får du snabb leverans och passningsgaranti. Vi erbjuder ett brett sortiment, professionell support och samarbetar med verkstäder i hela landet för enkel och säker montering. Vanliga frågor och svar om Hankook iPike RS2 Vad är Hankook iPike RS2 för däck? Det är ett vinterdäck med dubbteknologi, designat för att ge bra grepp och säkerhet på isiga och snötäckta vägar i nordiska förhållanden. Vilka dimensioner finns iPike RS2 i? Däcket finns bland annat i dimensionerna 165, 195 och 205 mm för att passa olika bilmodeller. Har iPike RS2 bra grepp på is? Ja, däcket är speciellt utformat för att erbjuda förbättrat grepp på is tack vare sina dubbar och avancerade mönsterdesign. Hur är slitstyrkan på Hankook iPike RS2? Däcket har en slitstark konstruktion som gör att det håller länge även vid intensiv användning under vintersäsongen. Är iPike RS2 ett bra val för nordiska vinterförhållanden? Ja, däcket är utvecklat för att klara nordiska vintervägar med snö, is och kyla, och ger säkerhet och stabilitet hela säsongen.

Köp hosByt Hjul
Hankook iPike SUV 275/65R17 115T   Dubb2 883 kr
Byt Hjul

Hankook iPike SUV 275/65R17 115T Dubb

Winter ipike X (W429A) Vinterdäck anpassat för SUV Extremt bra grepp på snö och is Premiumdäck från Hankook Nytt SUV däck från Hankook. Vinterdäck anpassat SUV-bilar för kalla vintrar med snö och is. Ipike X har utmärkt grepp anpassat för vinterförhållande här i Sverige. Samt de särskilda kraven som SUV kräver. Ett säkert däck för de tuffaste vintrarna.

Köp hosByt Hjul
Hankook Winter iPike X W429A 225/60R18 104T XL Dubb2 051 kr
Byt Hjul

Hankook Winter iPike X W429A 225/60R18 104T XL Dubb

Winter ipike X (W429A) Vinterdäck anpassat för SUV Extremt bra grepp på snö och is Premiumdäck från Hankook Nytt SUV däck från Hankook. Vinterdäck anpassat SUV-bilar för kalla vintrar med snö och is. Ipike X har utmärkt grepp anpassat för vinterförhållande här i Sverige. Samt de särskilda kraven som SUV kräver. Ett säkert däck för de tuffaste vintrarna.

Köp hosByt Hjul