Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Mizon Joyful Time Essence Mask [Snail] - 23 g

Denna ansiktsmask från Mizon innehåller snigelsekret och växtextrakt som hjälper huden att återhämta sig. Masken ljusnar upp huden, gör den mjuk och återfuktad.

31 kr

Hudvård
Ansiktsmasker
Nordic FeelKöp produkten hos Nordic Feel
Liknande produkter
It'S Skin The Fresh Mask Sheet Honey 1 st
21 kr
DOZ Apotek
Ansiktsmask med honungsextrakt. Stärker hudens immunförsvar, ökar hudens vattentillförsel och hjälper till att hålla huden mjuk. Gör hyn slät och naturlig lyster.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Pomegranate] - 23 g
39 kr
Eleven
Mask med granatäppleessens som innehåller rikligt med granatäpple som återställer hudens vitalitet och gör huden mer elastisk.
MISSHA Mascure Nutrition Solution Sheet Mask 27 ml
49 kr
Eleven
MISSHA Mascure Nutrition Solution Sheet Mask Propolis är en avslappnande mask som passar en känslig hud. Masken lägger sig som en tunn hinna på huden och återfuktar på djupet. Huden känns uppiggad och fräsch efter användning.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Green Tea] - 23 g
31 kr
Nordic Feel
Masken som innehåller grönt te (250 ppm) gör ansiktshuden fuktad och livlig.
Mizon Joyful Time Mask For Men [Hydrating] - 24 ml
39 kr
Eleven
Återfuktande arkmask speciellt framtagen för män hjälper till att boosta trött hud samtidigt som den fyller huden med näring och fukt. Förbättrar hudens fuktbevarande förmåga och återfuktar den från de djupaste till de yttersta lagren. Arket är gjort av bambufiber. Dermatologiskt testad.
Mizon Cicaluronic Water Fit Mask 24 g
39 kr
Nordic Feel
Lindrande och återfuktande arkmask för alla hudtyper. Arkmaskens essens innehåller cicaluronic-blandning som kombinerar Centella Asiatica (cica) och hyaluronsyra. Tillsammans återfuktar och lindrar dessa ingredienser effektivt. De läkande effekterna av Centella Asiatica kommer från sju olika växtextrakt. Hyaluronsyran finns också i tre olika molekylstorlekar som hjälper den att återfukta olika hudlager mer effektivt. Tyget i arkmasken är tunt, ekologiskt tencel.
Benton Snail Bee High Content Mask Pack 20 g
45 kr
Nordic Feel
Snail Bee High Content Mask Pack är en sheet mask i 100% bomull dränkt i en essence baserad på filtrerat snigelsekret och extrakt av grönt te som mjukgör, återfuktar och hjälper huden att återhämta sig. Förutom snigelskretet är de aktiva ingredienserna bigift och EGF som tillsammans verkar för att kicka igång hudens naturliga återhämtningsprocess och stimulerar produktionen av kollagen. Snail Bee High Content Mask Pack passar alla hudtyper inklusive känslig och problembenägen hy. Den är ett utmärkt val när din hy är i behov av extra vård och näring. Resultatet är en balanserad och välmående hud med en strålande lyster och en mer ungdomlig utstrålning. Passar alla hudtyper Intensivt vårdande Boostar hudens naturliga återhämtningsprocess Mjukgörande Skyddande Innehåll: 1 st sheet maskNyckelingredienserSnigelsekretfiltrat - En riktig hudhjälte och en av de mest populära ingredienserna inom Koreansk hudvård. Det verkar antiinflammatoriskt, bakteriedödande, vårdande och återfuktande, vilket gör att den lämpar sig för alla hudtyper, inklusive väldigt känslig och problembenägen hud.Bigift - Verkar anti-age och återhämtande. Den "lurar" huden att den blivit stucken av ett bi vilket leder till ökat blodflöde till området samt aktivering av kollagen- och elastinproduktion. Bigift verkar effektivt i förebyggande syfte av hudpigmentering och acneärr. Genom regelbunden användning förbättrar den hudens textur och utseende.EGF (oligopeptid) - En växtbaserad tillväxtfaktor som verkar anti-age genom att stimulera cellförnyelsen. Extrakt från grön te - Verkar antiinflammatoriskt och är rik på antioxidanter. Aloevera-juice - Mjukgör, återfuktar samt reducerar rodnad och irritation. AnvändningFörbered huden med toner efter rengöring. Öppna paketet och placera varsamt masken över ansiktet, se till att den har fäst ordentligt. Efter 20-30 minuter, avlägsna masken och klappa försiktigt in överbliven produkt i huden.IngredienserObservera att ev. innehållsförteckning är hämtad från produkten eller levererad av tillverkaren vid produktinläggning. Produktens innehåll kan i sällsynta fall uppdateras i efterhand. Vid allergier eller överkänslighet, vänligen verifiera på produkten innan användning eller kontakta kundtjänst.Tänk på att alltid när du testar en ny produkt, applicera på en mindre yta (exempelvis handleden) för att kontrollera eventuell överkänslighet innan användning.
MISSHA Mascure Nutrition Solution Sheet Mask 27 ml
37 kr
Nordic Feel
MISSHA Mascure Nutrition Solution Sheet Mask Propolis är en avslappnande mask som passar en känslig hud. Masken lägger sig som en tunn hinna på huden och återfuktar på djupet. Huden känns uppiggad och fräsch efter användning.
Mizon Snail Repair Intensive Toner 100 ml
296 kr
Nordic Feel
Återfuktande ansiktsvatten utan parfym och alkohol lugnar och återställer hudens pH-värde. Innehåller 30% snigelserum och 0,04% adenosin.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Aloe] - 23 g
39 kr
Eleven
Den effektivt fuktgivande tygmasken innehåller aloe vera, som lugnar och minskar hudens rodnad och irritabilitet.
Biotherm Life Plankton Moisturizing Mask 162 ml
96 kr
Nordic Feel
Biotherm Life Plankton Essence-In-Sheet Mask är en närande engångsmask som lämnar huden lugn och återfuktad med förnyad lyster oavsett ålder och hudtyp.Masken är tillverkad av ekologisk bomull och genomfuktad med LIFE PLANKTON Essence – som innehåller 5 % LIFE PLANKTON – Biotherms signaturingrediens som är känd för sina förnyande egenskaper.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Hyaluronic Acid] - 23 g
39 kr
Eleven
Masken som innehåller hyaluronsyra återfuktar och mjukar huden djupt.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Cucumber] - 23 g
39 kr
Eleven
Masken med gurkextrakt återfuktar, fräschar upp och ger ansiktet en hälsosam glöd.
Mizon Joyful Time Essence Mask [Hyaluronic Acid] - 23 g
39 kr
Nordic Feel
Masken som innehåller hyaluronsyra återfuktar och mjukar huden djupt.
Beauty of Joseon Centella Asiatica Calming Mask 25 ml
49 kr
Eleven
Beauty Of Joseon Centella Asiatica Calming Mask innehåller 15% Centella asiatica-extrakt, som fungerar fantastiskt för att lugna och ge lindring åt skadad hud. Den innehåller även 3 typer av hyaluronsyror som hjälper till att återfukta huden och skydda hudbarriären så att de håller din hud fuktig och frisk.
Mizon Snail Repair Eye Cream Tube 15 ml
149 kr
Nordic Feel
En allt-i-ett-ögonkräm med 80% snigelmucin. Denna ögonkräm återfuktar, hjälper till att minska fina linjer och hjälper till att göra mörka partier runt ögonen ljusare.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.