
Denna nattkräm är en ultra-plumpande mask som hjälper huden att återhämta sig från dagens påfrestningar. Den ger huden rikligt med fukt, stärker dess naturliga skydd och motverkar trötthetstecken. Resultatet är en fräsch och ungdomlig hud som ser utvilad ut.









COMFORTACT™ PLUS -kuddarna skyddar trampdynan genom att minska trycket och lindra smärta. Det mycket behagliga, ergonomiska bandet formas efter stortåns naturliga böjning, vilket minskar risken för irritation mellan tårna. Delen tillverkad av EPITHELIUM 26® -silikongelé känns som kulor i plantarområdet. Den har utvecklats för att formas på ett behagligt sätt runt trampdynan och fördela trycket. Tack vare den unika utformningen och materialets jämna flexibilitet är trycket som riktas mot foten optimalt. Kuddarna är tunna, vilket gör att det är möjligt att använda smala skor och gå på ett stabilt sätt. De dubbla skyddskuddarna finns i storlekarna S, M och L. Säljs parvis. Denna produkt är en medicinsk utrustning.





Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.