
Denna vackra skål från Tokyo Design Studio är tillverkad i porslin och kommer i en fin presentförpackning. Skålen är perfekt för servering av mat eller som en dekorativ detalj i hemmet. Den tål både maskindisk och mikrovågsugn.

Skål i serien Seigaiha Blue från Tokyo Design Studio, tillverkad av högkvalitativt japanskt porslin med elegant matt finish. Skålen rymmer 300 milliliter, är 4 centimeter hög och mäter 12,5 centimeter i diameter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Söt skål av modellen Kawaii Fish Blue från Tokyo Design Studio, tillverkad av porslin. Skålen har ett nätt storlek och ett lekfullt motiv med fiskar – perfekt för familjens små. Den har en diameter på 11 centimeter, är 6 centimeter hög och rymmer 300 milliliter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Servera ris eller liknande i de vackra små skålarna från Tokyo Design Studio som är gjorda för just detta. Skålarna har en traditionellt japansk-inspirerad design av porslin med unika motiv, där varje av de fyra skålarna i setet är unik. Skålsetet finns både som Nippon Blue- eller Nippon Black-serien.
Skålarna är mycket praktiska och hållbara då de tål både mikrovågsugn och diskmaskin. De är mycket enkla att rengöra. De små skålarna är 12 cm. i diameter och 6,4 cm. höga. De kommer i en vacker presentask som gör dem unika som gåva.

Avlång tallrik i Aisai Seigaiha-kollektionen från Tokyo Design Studio, tillverkad av stengods. Ett iögonfallande tillskott på bordet, oavsett om du går för en dramatisk, modern eller klassisk look. Fin som mattallrik, men passar även lika bra som serveringsfat. Tallriken är 22 centimeter lång och 14,5 centimeter bred. Tål diskmaskin och mikrovågsugn.

Skål i serien Seigaiha Blue från Tokyo Design Studio, tillverkad av högkvalitativt japanskt porslin med elegant matt finish. Skålen rymmer 750 milliliter, är 8 centimeter hög och har en diameter på 17,5 centimeter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Servera ris på autentiskt vis i risskålar i Aisai Seigaiha-serien från Tokyo Design Studio. Kollektionen utgör ett iögonfallande tillägg på bordet och sätter pricken över i oavsett om du går för en dramatisk, modern eller klassisk look. Skålen är tillverkad av stengods som tål mikrovågsugn och maskindisk. Den rymmer 600 milliliter, har en diameter på 16 centimeter och är 8 centimeter hög.

Söt skål av modellen Kawaii Owl från Tokyo Design Studio, tillverkad av porslin. Skålen rymmer 300 milliliter, är 6 centimeter hög och mäter 11,5 centimeter i diameter. Perfekt för att servera snacks, tillbehör och små mellanmål. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Ta både dukningen och matupplevelse till nästa nivå med Flower-skålen från Tokyo Design Studio. Med sin kapacitet på 400 milliliter är den här skålen perfekt för servering av smårätter, snacks, desserter och tillbehör. Det charmiga blommönstret i blått och vitt ger en elegant och livlig atmosfär och skapar en mysig känsla på bordet.
Skålen är tillverkad av robust porslin och tål både mikrovågsugn och diskmaskin, vilket gör den praktisk för vardagsbruk. Ett utmärkt val såväl till vardagsmiddagen som för mer festliga tillfällen – perfekt för att ge dina måltider en touch av japansk elegans.
Oavsett om du vill fräscha upp din dukning eller hitta en present till någon du tycker om är den skålen ett perfekt val. Kombinera gärna med fler mönster för en lekfull, unik och personlig dukning.

Med Aisai Seigaiha tallrik i storleken 22,5 cm får du vacker design med ett fängslande mönster som blir ett riktigt blickfång på bordet. Det perfekta tillskottet till dukningen, oavsett om du går för en dramatisk, modern eller klassisk look. Tallriken är tillverkad av tåligt stengods och har en diameter på 22,5 centimeter. Den är både diskmaskinssäker och mikrovågssäker, vilket gör den praktisk såväl till fest som för daglig användning.

Ge matbordet en touch av japansk elegans med Seigaiha Blue skål 12 cm från Tokyo Design Studio. Skålen är tillverkad av högkvalitativt japanskt porslin med lyxig matt finish som tål maskindisk och mikrovågsugn. Den har en diameter på 12 centimeter, är 5,5 centimeter hög och rymmer 300 milliliter.

Med Seigaiha Blue tallrik 25 cm från Tokyo Design Studio blir det enkelt att skapa vackra och eleganta dukningar. Tallriken mäter 25 centimeter i diameter och är tillverkad av högkvalitativt japanskt porslin. Den har en matt finish i en fin blå färg som lyfter färgerna i din mat och tar dina upplägg till nästa nivå. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Den här tallriken i Seigaiha-serien från Tokyo Design Studio är tillverkad av japanskt porslin av hög kvalitet och har en elegant mattblå finish. Den mäter 16 centimeter i diameter och är 2,5 centimeter hög. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Tallrik i serien Aisai Seigaiha från Tokyo Design Studio. Tallriken är tillverkad av högkvalitativt japanskt porslin med elegant matt finish. Den mäter 23 x 11 centimeter och är 2,5 centimeter hög. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Aisai Seigaiha tallrik 19,5 cm har en vacker design med ett mönster som drar ögonen till sig på bordet. Ett perfekt tillskott i dukningen, oavsett om du går för en dramatisk, modern eller klassisk look. Tallriken är tillverkad av stengods och mäter 19,5 centimeter i diameter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Ohira Whale Tayo skål 500 ml från Tokyo Design Studio har en gullig design med valmönster som gör den till en favorit hos både stora och små. Skålen är tillverkad av porslin och tål diskmaskin och mikrovågsugn. Perfekt för frukost, mellanmål, snacks, tillbehör och mycket mer.

Servera sallad med stil i den här salladsskålen i Aisai Seigaiha-kollektionen från Tokyo Design Studio. Ett iögonfallande tillägg på bordet som passar oavsett om du går för en modern eller klassisk look. Skålen mäter 25 centimeter i diameter och är 8 centimeter hög. Kapacitet 1400 milliliter. Tillverkad av stengods som tål maskindisk och mikrovågsugn.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.