Köpa.se Logo
x
558 530
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Moomin Black Tea Mulberry löste 100 g

Moomin Black Tea Mulberry från Teministeriet är en teblandning med smak av svart te, melon och mullbär. Teet har en fruktig och söt smak och levereras i en fin plåtburk med muminmotiv.

199 kr

Teer
Bagaren och KockenKöp produkten hos Bagaren och Kocken
Liknande produkter
Monin Chai-Te Syrup - 70 cl
149 kr
Partykungen

En blandning av grönt te, kanel, kryddnejlika, apelsinblomma och ingefära ger oss denna underbar drinkmix. Den passar utmärkt för att få till det perfekta chai teét, men är också utsökt i kaffedrinkar och goda desserter. Den kryddiga smaken är både mjuk och intensiv och fungerar bra i både kalla och varma drycker.

Monin Chai-te Syrup är en syrup med smak av en kryddig blandning av grönt te, kanel, kryddnejlika, apelsinblomma och ingefära.

Flaskan rymmer 70 cl. Öppnad flaska håller sig i tre månader.


Ingredienser: Socker, vatten, teextrakt (1g/l späd 1+10), färgämne: E150a, naturlig arom, syra: citronsyra, emulgeringsmedel: gummi arabicum, naturlig tearom, konserveringsmedel: kaliumsorbat

Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst.
Bäst före: Produkten har minst 4 veckors hållbarhet vid köp om inget annat anges.

Moomin Rooibos Cranberry löste 100 g
199 kr
Bagaren och Kocken

Moomin Rooibos Cranberry är en härlig teblandning från Teministeriet som ger en rik och len kopp te med uppfriskande smak. Blandningen är helt koffeinfri, vilket gör att den passar lika bra att avnjuta både morgon och kväll. Smaken från det milda och aromatiska rooibosteet kombineras med saftiga gojibär, vilket ger teet en fruktig och livlig karaktär.

Rooiboste är känt för sin lugnande effekt och rika smak, vilket gör det till det perfekta valet för en avkopplande testund. Tack vare gojibären i blandningen ger teet en uniksmakupplevelse, som balanserar sötma och syra på ett balanserat och välsmakande sätt. Teblandningen levereras dessutom i en fin plåtburk med muminmotiv som gör sig fint på vilken hylla som helst.

Rekommenderad mängd per kopp 1-2 teskedar. Rekommenderad bryggtemperatur 100°C. Bryggtid 5-8 minuter.

Moomin Green Tea Bilberry löste 100 g
199 kr
Bagaren och Kocken

Moomin Green Tea Bilberry från Teministeriet är ett exklusivt te av hög kvalitet, som förenar naturens finaste ingredienser i en härlig blandning. Du får ett naturligt framtaget grönt te med saftiga blåbär, delikat blåklint, strålande solrosor, förtrollande ringblomma och väldoftande rosenblad. Resultatet är en komplex smakupplevelse som bjuder in till att njuta av varje klunk. Teet levereras dessutom i en charmig burk, dekorerad med ett fint muminmotiv. En fin present till någon du tycker om, eller varför inte till dig själv?

Grönt te är känt för sin uppfriskande smak och låga koffeinhalt, vilket gör det till ett bra val för många tillfällen. När det, som här, kombineras med blåbär och en noga utvald blomsterblandning får teet en unik karaktär med en subtil sötma.

Rekommenderad mängd per kopp 1-2 teskedar. Rekommenderad bryggtemperatur 80°C. Bryggtid 2-3 minuter.

Tetley Original Tea Bags 80-pack
99 kr
Coopers Candy
Tetley Original Tea Bags erbjuder det klassiska brittiska teupplevelsen i praktisk påsform. Varje tepåse innehåller en perfekt balanserad blandning av svarta teer för en fyllig och uppfriskande kopp. Tetleys kvalitéte och rika arv inom teframställning garanterar en autentisk och smakrik tedryck.
Reese's White Peanut Butter Cups - 2-pack
29 kr
Partykungen
Den amerikanska godisjätten är en mästare på choklad, och den här vita varianten med jordnötssmörfyllning är en fröjd för smaklökarna - sanna våra ord! 

Reese's White Peanut Butter Cups säljs i förpackning om 42 gram.

Ingredienser: vit choklad med jordnötssmör ingredienser jordnötter , socker, vegetabilisk olja (kakaosmör , palm, shea, solros, palmkärn och / eller safflorolja), fettfri mjölk, dextros, fasta majssirapsbeståndsdelar, laktos (mjölk), innehåller 2% eller mindre av: salt, sojalecitin, antioxidationsmedel (E319), vanillin, artificiella smakämnen, antioxidationsmedel(E307), emulgeringsmedel (E476). Förändringar i produkternas innehåll kan ske. Kontrollera därför alltid produktinformationen på originalförpackningen. Vid frågor kontakta vår kundtjänst. Bäst före: Produkten har minst 4 veckors hållbarhet vid köp om inget annat anges.
Moomin Papa Grey löste 100 g
248 kr
Bagaren och Kocken

Momin Papa Grey från Teministeriet är en speciellt framtagen svart teblandning, inspirerad av klassiskt Earl Grey-te. Med sin delikata smak av bergamott ger blandningen en uppfriskande och njutbar smakupplevelse som öppnar upp för många härliga stunder med en god kopp te.

Med sin noga utvalda kombination av svart te och bergamott ger Moomin Papa Gret en perfekt balans mellan styrka och finess. Resultatet är en klassisk teupplevelse som bjuder in till att slappna av och njuta av stunden. Teet levereras i en fin plåtburk med Muminpappan på, vilket ger en touch av mumintrollens magi till din testund.

Rekommenderad mängd per kopp 1-2 teskedar. Rekommenderad bryggtemperatur 100°C. Bryggtid 3-4 minuter.

Moomin Green Tea Chokeberry löste 100 g
199 kr
Bagaren och Kocken

Moomin Green Tea Chokeberry från Teministeriet är en uppfriskande och fyllig teblandning som bjuder dina smaklökar på något alldeles extra. Den unika smakprofilen erbjuder en kombination av delikat grönt te, friskt citrongräs och saftiga aroniabär, vilket ger ett uppfriskande te med en djup och komplex smak.

Grönt te är känt för sin uppiggande smak och låga koffeinhalt, vilket gör det till ett bra val för många olika tillfällen. I kombination med citrongräs och aroniabär skapas en smakupplevelse som balanserar friskhet med djup och smakrikedom.

Rekommenderad mängd per kopp 1-2 teskedar. Rekommenderad bryggtemperatur 80°C. Bryggtid 2-3 minuter.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.