
En elegant bricka i mangoträ, designad av Ernst Kirchsteiger. Denna stilrena bricka är perfekt för att servera frukost, tillbehör eller som en dekorativ detalj i hemmet. De upphöjda kanterna gör att innehållet står säkert.

Den här skålen från ERNST är tillverkad av glaserat stengods. Den har en snygg naturvit finish och tål både diskmaskin och mikrovågsugn. Ett perfekt val när du behöver en eller flera serveringsskålar att piffa upp dukningen med. Välj mellan två storlekar, med diameter på 9 eller 14 centimeter.
Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger tagit permanent plats i svenska folkets hjärtan. I ERNST-serien hittar du produkter med ett rent och enkelt formspråk, framtagna utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.

ERNST kakfat i porslin ingår i en större fikaserie där du kan hitta fler matchande delar, till exempel assietter, kaffe- och tekoppar, mjölkkanna och tårtfat. Serien kännetecknas av sin vackra sandgrå färg, som skapar en varm känsla på bordet och bjuder in till gott fika med trevliga samtal. Ett bra val för dig som gärna dukar fint åt nära och kära. Kakfatet har en diameter på 20 centimeter och en höjd på 14,5 centimeter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.
Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger verkligen fått en permanent plats i svenska folkets hjärtan. I ERNST-serien hittar du produkter med rent och enkelt formspråk, framtagna med utgångspunkt i Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.

ERNST pastaslev ingår i en större serie köksredskap, som alla kännetecknas av sin look i rostfritt stål med handtag i vackert mörkbrunt trä. Ett perfekt val för dig som vill ha kvalitetsredskap, som både är fina i köket och fyller sin funktion med bravur.
Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger verkligen fått en permanent plats i svenska folkets hjärtan. Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. I ERNST-serien hittar du produkter med ett rent och enkelt formspråk, designade med utgångspunkt i Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.

ERNST assiett i porslin är en del av en större fikaserie med flera olika delar, så att du kan skapa ett enhetligt uttryck på bordet med matchande kaffekoppar, tårtfat, karaff och mycket mer. Delarnas sandgrå färg med inslag av små prickar gör sig vackert på bordet och hjälper dig att ta fikastunden till nästa nivå. Assietten mäter 17,5 centimeter i diameter och tål maskindisk och mikrovågsugn.
Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger charmat hela svenska folket. Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. I hans ERNST-serie hittar du produkter med rent och enkelt formspråk, framtagna utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i hemmet.


Köksrullehållaren från Ernst Kirchsteiger har en enkel & modern stil i mangoträ samtidigt som den är praktisk både på middagsbordet och i köket. Produkten kommer i två olika färger, naturlig och mörkbrun, mäter 34 centimeter på höjden och ger köket en touch av elegans med en vacker design.

Bjud dina vänner på ost- och vinkväll och servera läckra godsaker på den här vackra träbrickan från Ernst. Brickan är tillverkad i mangoträ och finns i två olika sorters storlekar och även i svart, så du hittar alldeles säkert något som passar dig. Brickan har upphöjda kanter vilket gör att att både koppar och fat står stabilt och inte glider iväg. Tack vare den stilrena designen passar brickan förutom till servering också utmärkt som prydnad i hemmet.

ERNST förvaringsburk i stengods. Perfekt för förvaring av kaffe, müsli, ris eller dylikt.
ERNST skapar vackra produkter med sitt enkla och rena formspråk där funktionen blir en del av designen. Skandinavisk design när den är som bäst. Burken med sin stilrena matta yta matchar övrigt stengods från ERNST. Komplettera med övriga produkter för att skapa enhetlig look i köket.
Ernst Kirchsteigers citat "I det enkla bor det vackra" står skrivet på burken.
Höjd: 17 cm
Diameter: 12 cm
Material: Stengods
Färg: ljusgrå
Tål maskindisk

En stilren smörkniv i mörkbrunt mangoträ som du kommer vilja ha framme på frukostbordet. Handdiska smörkniven så kommer den att hålla länge.
Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald.

En knopplist som skapar trivsel i ditt hem och är praktisk att hänga upp saker som till exempel kökshanddukar eller förkläde. Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald med mangoträ som material.
Finns i flera färger!

Ett dekorativt grytunderlägg som är designat av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald. Materialet består av vävt sjögräs som är tåligt och snyggt att ha på middagsbordet eller upphängt i köket.
Du kan välja mellan tre olika storlekar: Ø14,5 cm, Ø18 cm, Ø24 cm.

ERNST kaffemått är en del av en större serie köksredskap, som kännetecknas av sin look i rostfritt stål med handtag i vackert mörkbrunt trä. Ett bra val för dig som vill ha kvalitetsredskap som ser fina ut i köket och samtidigt fyller sin funktion med bravur.
Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger verkligen hittat en permanent plats i svenska folkets hjärtan. Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan göras lång. I hans ERNST-serie hittar du produkter med ett rent och enkelt formspråk, designade med utgångspunkt i hans egna tankar och behov i hemmet.

ERNST tårtfat i porslin ingår i en större fikaserie, med flera olika delar som du kan matcha och kombinera. Den sandgrå färgen med inslag av små prickar gör sig fint på bordet och tar fikastunden till nästa nivå. Fatet har en höjd på 11,5 centimeter och mäter 27 centimeter i diameter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.
Ernst Kirchsteiger har charmat hela svenska folket med sin karisma, sina barfotafötter och sina fantastiska citat. Inredare, programledare, kock, skribent och designer – listan kan göras lång. ERNST-serien kännetecknas av sitt rena och enkla formspråk och är framtagen utifrån Kirchsteigers egna behov och tankar om hemmet.

Elegant och praktisk serveringsbricka i serien Nordic Kitchen från Eva Solo – perfekt för att ta med morgonkaffet ut på balkongen, eller kanske servera frukost på sängen? Brickan har en rymlig design med höga kanter, vilket säkerställer att det du ställer på den stannar på plats samtidigt som de solida handtagen ger extra stabilitet när du bär. Brickan är tillverkad av plast och FSC®️-certifierad bambu, två tåliga material som står i vacker kontrast till varandra. Praktisk för servering men även fin som dekorativt inslag i inredningen, till exempel för att arrangera prydnadsföremål, ljusstakar och blommor.

Ett dekorativt grytunderlägg som är designat av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald. Materialet består av vävt sjögräs som är tåligt och snyggt att ha på middagsbordet eller upphängt i köket.
Du kan välja mellan tre olika storlekar: Ø14,5 cm, Ø18 cm, Ø24 cm.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.