
Denna runda träbricka från OYOY är tillverkad i ek och har en enkel, skandinavisk design. Brickan har små fötter som lyfter upp den och ger den ett elegant uttryck. Den passar perfekt för servering eller som en dekorativ detalj i hemmet.

Krukan Elephant från danska OYOY är den perfekta accessoaren i alla typer av rum och passar både stora och små. Den unika designen kombinerar lekfullhet med funktionalitet och ger ditt hem en charmig och gemytlig känsla.
Den vackra designen med Yuka-inspirerad glasyr ger krukan ett unikt uttryck som är både intressant och dynamiskt. Den passar inte bara till blommor och örter, utan kan även användas för att förvara småsaker som nycklar, smycken eller pennor, eller som en fin inredningsdetalj i sig själv.

Sandfärgad rund bricka i serien Tray från svenska Cooee Design. Serien innefattar flera stilrena brickor i olika former och färger, som är designade för att harmoniera med varandra. Brickorna är dels snygga i sig själva, men är även utmärkta att styla ihop med ljusstakar eller vaser från Cooee. Används med fördel i badrummet för att förvara parfym och smycken, eller i köket för olja och kryddor.
Tray Circle sand finns i två olika storlekar, som är 30 respektive 40 centimeter i diameter. Båda brickorna har en höjd på 2 centimeter. Rengör genom att torka av med mjuk, torr trasa. Fukta vid behov trasan med en liten mängd vatten, men se då till att brickan är helt torr efter rengöring.

Rund bricka med minimalistisk look från Cooee Design, ett modernt varumärke med passion för design som har rötterna i hjärtat av Småland. Brickan finns i flera fina färgval och är en del av en större serie där du hittar fler brickor i olika former och färger som är enkla att matcha och kombinera med varandra. Styla brickan med vaser och ljusstakar, ställ den på nattduksbordet, använd den i badrummet för att förvara parfym och smycken eller ha den på köksbänken för att ge en snygg plats åt oljor och kryddor. Tack vare brickans rena design är möjligheterna oändliga, eftersom den passar i alla typer av rum.


Savi ljusstake 3 cm från danska OYOY är tillverkad av marmor och har en enkel och elegant form. Den mjuka formen med polerad yta ger den en exklusiv look som passar perfekt för att pryda vilket rum du vill. Den är fin både som ljusstake eller som liten förvaringsbricka för smycken och andra små skatter. Finns i flera färger. Färgen kan variera beroende på den naturliga variationen hos stenmaterialet.

Krukan Bear från danska OYOY är en fantastisk kombination av lekfullhet och funktionalitet. Den söta designen tillför en touch av charm till alla rum och passar både barn och vuxna. Perfekt som blomkruka, men även för att förvara småsaker som nycklar, smycken och prydnadsföremål. Du kan även använda den som en unik och rolig presentförpackning till någon du tycker om, eller för tuschpennor och kritor i barnrummet.
Krukan är tillverkad av stengods, med en reaktiv glasyr som ger den ett unikt och stilrent uttryck. Den är inspirerad av OYOYs vackra Yuka-serie och blir med sitt varierade och levande utseende en mycket speciell liten detalj i ditt hem.

Fin bricka i minimalistisk design från Cooee Design, ett modernt varumärke med rötterna i hjärtat av Småland. Brickan finns tillgänglig i flera färger, som alla harmoniskt passar ihop med varandra. Fin att styla med vaser och ljusstakar, att använda i badrummet för parfym och smycken eller att ha i köket för oljor och kryddor.

Rund bricka med grå minimalistisk look från Cooee Design, ett modernt varumärke med passion för design som har sina rötter i hjärtat av Småland. Brickan ingår i en större serie, där du hittar fler brickor i olika former och färger som alla går fint ihop med varandra och är enkla att kombinera. Styla den med vaser och ljusstakar, använd den i badrummet för att förvara parfym och smycken eller ställ den på köksbänken för att skapa en snygg plats åt oljor och kryddor. Möjligheterna är oändliga, tack vare brickans stilrena design som gör att den passar i hemmets alla rum.

Brickorna i serien Tray från svenska Cooee Design finns i flera färger och storlekar, och är framtagna för att harmoniera med varandra. De är snygga både för sig själva, och att styla ihop med till exempel vaser eller ljusstakar från Cooee. Brickorna passar även bra i köket för förvaring av kryddor och oljor, eller i badrummet för smycken och parfym.
Tray i färgen sand finns i två olika storlekar, antingen 50x18 centimeter eller 32x10 centimeter. Material pulverlackerat rostfritt stål. Rengör genom att torka med mjuk, torr trasa. Om det behövs kan du använda en liten mängd vatten. Se då till att torka av området torrt efteråt.

Bricka i ek från märket Skagerak. Ek är inte bara ett tjusigt träslag, det är också mycket beständigt material.
Försedd med en hög kant så att du kan placera skålar, bestick och dylikt på den. Brickan är också lämplig som serveringsfat för t.ex. frukt. Försedd med gummifötter undertill som gör att den är lätt att lyfta från bordet, och ger ett svävande intryck när den ligger ner.
Material: Ek
Diameter: 30 cm

Svart cirkelformad bricka i serien Tray från svenska Cooee Design. Serien innehåller en rad stilrena brickor, i färger som är valda för att kunna harmoniera med varandra. Brickorna är både snygga i sig själva, och att styla ihop med till exempel ljusstakar eller vaser från Cooee. De är även utmärkta att använda i badrummet för att förvara smycken och parfym, eller att ha i köket för olja och kryddor.
Tray Circle black finns i två olika storlekar, med diameter på 30 eller 40 centimeter. Bägge brickorna är 2 centimeter höga. Rengör genom att torka med torr och mjuk trasa. Vid behov kan du fukta trasan med liten mängd vatten. Se i så fall till att området är torrt efter rengöring.


Fin bricka i minimalistisk design från Cooee Design, ett modernt varumärke med rötterna i hjärtat av Småland. Brickan finns tillgänglig i flera färger, som alla harmoniskt passar ihop med varandra. Fin att styla med vaser och ljusstakar, att använda i badrummet för parfym och smycken eller att ha i köket för oljor och kryddor.

Den runda brickan Aki från OYOY har en söt design med handmålade prickar, slumpmässigt utplacerade för att ge brickan ett unikt och lekfullt uttryck. Den är tillverkad av 100% stengods och har en rå look som blir en fin detalj i hemmet och passar med många olika inredningsstilar. Perfekt för servering, förvaring eller som fruktfat.

Med Inka hushållspappershållare från det danska designmärket OYOY kan du enkelt förvara hushållspappret framme och samtidigt bibehålla din inredningsvision för köket. En praktisk och modern accessoar som sätter pricken över i på köksbänken.
Hushållspappershållaren är tillverkad av 100% ask. Rengör den genom att torka av den med en fuktig trasa.

Rund vit bricka i serien Tray från svenska Cooee Design. I serien finns ett flertal stilrena brickor i olika form, färg och storlek. Brickorna är designade för att harmoniera med varandra, och passar utmärkt att styla med till exempel vaser eller ljusstakar från Cooee. Du kan med fördel använda brickan i badrummet för att förvara parfym eller smycken, eller i köket för kryddor och olja.
Tray Circle white finns i två storlekar – 30 eller 40 centimeter i diameter. Båda storlekarna har en höjd på 2 centimeter. Rengör genom att torka med mjuk, torr trasa. Vid behov kan du fukta trasan med lite vatten. Du behöver då se till att brickan är helt torr efter avslutad rengöring.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.