Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
KWSD100 set för tårtdekorering

Detta set från Kenwood innehåller allt du behöver för att skapa vackra och professionella tårtor. Med verktyg i rostfritt stål och silikon kan du dekorera tårtor som ett proffs. Setet inkluderar bland annat palettknivar, rörpåse med munstycken och ett roterbart tårtställ.

1499 kr

Köksredskap
Tårtverktyg
Bakverktyg
Bagaren och KockenKöp produkten hos Bagaren och Kocken
Liknande produkter
Tårtavdelare och kniv 26-28 cm, rostfritt stål
600 kr
Bagaren och Kocken

Set om tårtavdelare och kniv från Dr Oetker, tillverkade av rostfritt stål. Setet kommer väl till pass för när du vill skära upp tårtbottnar, tack vare styrningen i sju olika höjder som gör det enkelt att få till jämna och fina bottnar. Tårtavdelaren kan justeras till två olika storlekar, med diameter på 26 eller 28 centimeter. Höjd 8 centimeter. Tillverkad av rostfritt stål. Tål maskindisk. Tre års garanti. Tillverkad i Tyskland.

MasterClass Bakset 7 delar rund
767 kr
Bagaren och Kocken

Ett perfekt bakset som innehåller allt du behöver när du ska baka läckra kakor. Setet från Kitchen Craft är mycket platseffektivt då det kan staplas inne i köksskåpen. När du ska använda en eller flera delar ur setet är det enkelt att lyfta ut från skåpet till köksbordet. Alla delar är tillverkad av kolstål, som är fritt från PFO, PTFE samt BPA och har en effektiv non-stick beläggning så att kakorna är enkla att få ut ur formarna.

Detta mångsidiga bakset består av 7 delar: Ugnsform (30,5x33x11 cm.), tårtform (17,5x17,5x3 cm.), tårtform (18x18x4 cm.), kakform (20x20x3,5 cm.), djup kakform (24,5x24,5x6,5 cm.), djup kakform (23x23x6,5 cm.), fyrkantig kakform (28x28x11cm.).

K-spade (stål) - KW711977
593 kr
Bagaren och Kocken
Stilren och snygg K-spade i stål som passar till Kenwood Major köksmaskiner samt Chef XL och Chef XL Elite. Ett tåligt redskap som enkelt rengörs i diskmaskin och som kommer förenkla din matlagning och bakning avsevärt! Ett originaltillbehör från Kenwood.

Tillbehöret passar endast till 2010-års modeller och framåt

Specifikationer:

- Typ: K-visp.
- Material: Stål.
- Tål maskindisk: Ja.

Champagne-/cocktailglas 30 cl, blå
139 kr
Bagaren och Kocken

Champagneglaset i serien Søholm Sonja från AIDA är tillverkat av handgjort och munblåst glas, i en tidlös, raffinerad form som gör det till ett idealiskt val för såväl cocktails som champagne. Trots sin lätta och delikata design tål glaset både frys och diskmaskin, vilket gör det till ett utmärkt val för såväl vardagen som för speciella evenemang. Glaset finns i flera fina färger, vilket gör det enkelt att skapa unika dukningar och framhäva din personliga stil på bordet.

KVL85.004SI köksmaskin + KAX71.00WH glasstillbehör
8899 kr
Bagaren och Kocken

En fusion från de två bästa världar! Nu kan du baka och göra isglas med samma maskin. Låt oss presentera den välkända Kenwood köksmaskinen och Kenwood Universal glasstillbehör. Kenwood är den perfekta hjälpredan i köket och har existerat sedan 1950. Det är en mångsidig maskin och här har vi valt att kombinera den tillsammans med en glassmaskin så att du kan göra vackra desserter hemma. Vad kan så en nybakad kaka med hemgjord glass? Möjligheterna med denna maskin blir oändliga, det är bara fantasin som sätter gränserna.

Kakformar Verktyg 6 delar
215 kr
Bagaren och Kocken
Ett roligt set med olika pepparkaksformar i form av verktyg, såg, hammare, borrmaskin, skruvmejsel, tång och skiftnyckel.

Specifikation:
- Rostfritt stål
- Tål maskindisk

Mått: ca 7,5-9 cm
Special Box set med tårtformar
710 kr
Bagaren och Kocken

I denna Special Box från De Buyer får du allt du behöver för att baka spröda kakor och läckra tårtor. I setet får du en tårtform med avtagbar botten, ett kylställ och en palettkniv. Bottnen i formen är tillverkad av rostfritt stål som fördelar värme jämnt, och de höga sidorna säkrar en bra luftströmning. Det praktiska stället ser till att tårtan eller kakan blir spröd när den kyls ned och låter all överbliven fukt slippa ut. Palettkniven är perfekt både till uppskärning och servering, och den har ett fint skaft i bivax-behandlad bok.

Tårtdelare - KitchenCraft
119 kr
Lyckas med mat
Delare till tårtan från KitchenCraft.
Köksmaskin KVC3100S KM KW
3963 kr
Bagaren och Kocken

Kenwoods köksmaskin gör det enklare och roligare för dig att arbeta i köket. Med 3 olika skålverktyg som hjälper dig med kanelbulledegen eller vispa en god maräng. Enkelt att ställa in vilken hastighet du önskar för att få bästa resultat. Köksmaskinen är designad för att göra det enkelt att tillaga mat och hjälpa dig att skapa stor variation på din matlagning. 

 

KMX751A kökmaskin 5 liter, cream
3999 kr
Bagaren och Kocken

Upptäck elegansen hos Kenwood KMX751A köksmaskin – det perfekta valet när du vill uppgradera ditt kök. Köksmaskinen levererar en blandning av stil och prestanda, som förenklar matlagningen och förhöjer din kulinariska upplevelse. Den finns i flera sofistikerade färgval, så att du kan hitta ett alternativ som kompletterar din köksinredning och ger en touch av elegans på köksbänken.

Kenwood KMX751A köksmaskin har inte bara en snygg design, utan är konstruerad för att leverera exceptionell prestanda. Den kraftfulla motorn på 1000 watt hanterar enkelt en mängd olika uppgifter, från knådning av tung deg till vispning av delikata krämer. Den mångsidiga designen innefattar en rad olika tillbehör, vilket gör köksmaskinen till en mångsidig följeslagare när du skapar bröd, bakelser, kakor och mycket mer.

Oavsett om du är nybörjare eller en erfaren bagare får du med Kenwood KMX751A möjlighet att experimentera och skapa med självförtroende i köket. Den användarvänliga designen inkluderar precis hastighetskontroll, så att du lätt når optimala resultat. Skålen i rostfritt stål rymmer 5 liter, vilket gör den till ett utmärkt alternativ när du bakar för familjesammankomster och speciella tillfällen. Degkrok, visp och blandare ingår. Samtliga tillbehör tål maskindisk, vilket gör dem till en glädje att använda eftersom du slipper tänka på disken efteråt.

En kombination av skönhet, funktionalitet och tålig design – investera i din Kenwood-köksmaskin idag och ta din bakning till nya höjder.

Chef Patissier XL bakmaskin
9999 kr
Bagaren och Kocken

Titanium Chef Patissier XL (KWL90.594SI) är en mångsidig köksmaskin som erbjuder precision och kontroll utöver det vanliga. Med inbyggd våg och belysning i skålen kan du jäsa deg och smälta ingredienser direkt i skålen. Den exklusiva EasyWarm™-skålen smälter choklad 33 % snabbare än ett vattenbad och minskar jästiden för deg med en tredjedel. När ditt recept kräver två skålar hittar du en 5 liters blandningsskål inuti den 7 liter stora EasyWarm™-skålen. Båda passar i maskinen utan justeringar för en sömlös bakupplevelse.

Slutför vardagliga blandningsuppgifter med ett enda tryck med hjälp av de 6 förinställningarna, inklusive degjäsning, chokladsmältning och äggvitevispning. Den digitalt styrda 1400 watt ChefMotorn ger tillräckligt med kraft för att hantera allt från lättare bakning till tunga degar. De medföljande verktygen, inklusive K-Beater, degverktyg och visp, tål att sättas i diskmaskinen för enkel rengöring. Det inbyggda BowlBright™-ljuset i mixerns huvud gör att du har full insyn i skålen och ser precis när blandningen är perfekt. Dessutom är köksassistenten anpassningsbar med 25 valfria tillbehör för att experimentera med nya ingredienser och laga rätter från hela världen.

Chef Patissier XL köksmaskin + KWSD100 set för tårtdekorering
13999 kr
Bagaren och Kocken

Chef Patissier XL från Kenwood är en köksmaskin som inspirerar dig till att göra mycket mer än att bara knåda deg. Den kan nämligen hjälpa dig med alla möjliga köksuppgifter, från att jäsa surdeg och smälta smör och andra ingredienser – med hjälp av EasyWarm-skålen på 7 liter kan du till exempel smälta choklad 33% snabbare än med ett vattenbad. Maskinen har även en inbyggd EasyWeigh-våg, så att du kan väga dina ingredienser direkt i skålen och få full kontroll över bakningen. Chef Patissier XL har hela 13 olika hastigheter inklusive puls-funktion. Den har även sex förinställda SimpleTouch-program, till exempel degknådning och vispning av äggvita, som underlättar vardagen och ger ett otroligt resultat på bara ett knapptryck.

I det här setet ingår inte bara standardtillbehören till din köksmaskinen, utan du får även med ett set för tårtdekorering som innehåller allt du behöver för enkel, effektiv och snygg tårtbakning. Perfekt när du vill inkludera barnen i tårtbakningen för kalaset, eller för att bjuda in dina vänner till en festlig tårtdekorering.

Till bakmaskinen ingår följande tillbehör:

  • 7 liters EasyWarm-skål.
  • 5 liters skål.
  • Visp.
  • Degkrok.
  • K-visp.
  • Gräddvisp.
  • Blender.
  • Rak palettkniv i rostfritt stål.
  • Vinklad palettkniv i rostfritt stål.
  • Återanvändbar rörpåse med 14 olika "pipar" (munstycken) i rostfritt stål.
  • Texturerad tårtskrapa.
  • Slät dekorationsskrapa.
  • Silikonspatel med handtag i rostfritt stål.
  • Effektiv skärare för bakelser.
  • Roterbart tårtställ i rostfritt stål.
Tårtspatel
115 kr
Bagaren och Kocken

Dekorera dina kakor med smörkräm och ser till att den ligger fint och slätt med hjälp av tårtspateln från Nordic Ware. Den praktiska spateln är tillverkad av rostfritt stål och har ett handtag av massiv bok, vilket är ergonomiskt och ligger skönt i handen. Den kommer med 5 års garanti och det rekommenderas att den rengörs för hand.

Den smarta tårtspateln är perfekt för dekoration av kakor, tårtor, cupcakes med mera. Med detta praktiska redskap kan du vara säker på att smörkrämen kommer ligga precis som du vill ha den.

Rosendahl Grand Cru tårtspade
269 kr
Bagaren och Kocken
Servera tårtbitarna på ett elegant vis med hjälp av tårtspaden från Rosendahl. Tårtspaden ingår i serien Grand Cru och är tillverkad i rostfritt stål. Spaden har en längd på hela 24 cm och välbalanserad för att greppet ska vara så bekvämt som möjligt när du lägger snittet. Tårtspaden har en stilren och tidlös design, vilket gör att den anpassningsbar till de flesta kök. Kombinera gärna med andra produkter ur Grand Cru-serien. Produkten tål diskmaskinstvätt upp till 55 C°.
Palettkniv 13,5 cm, trähandtag - KithenCraft
59 kr
Lyckas med mat
Smidig palettkniv från Kitchen Craft med flexibelt blad i rostfritt stål till dekorering av tårtor, kakor och cupcakes.
Kakskärare med Mönster
79 kr
Partyhallen.se
Vill du göra vackra tårtor och bakverk är denna kakskärare ett utmärkt val. En praktisk cookie cutter med utbytbara hjul med fyra olika mönster, perfekt mönsterskärare för dig som vill ha ett bakverktyg att göra riktigt fina och mönstrade kakor och bakelser med. Kakskärare med Mönster omfattar en kakskärare i rosa med fyra vita utbytbara hjul med olika mönster. Används till att skära ut och göra olika mönster på sockerpasta, marsipan och kakor. Tillverkad i livsmedelskvalitetssäkrad plast. Info om Kakskärare med Mönster: - Kakskärare med 4 olika hjul. - Mått: ca 11 L x 5 B cm. - Mått Hjul: ca 2 Ø cm. - Material: Plast.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.