
Detta set från Joseph Joseph innehåller fem viktiga köksredskap tillverkade i silikon och rostfritt stål. Setet inkluderar en hålslev, stekspade, spagettislev och två slevar. Med det medföljande roterande stället har du alltid redskapen nära till hands.

Som sommar i en kopp – koppen Poppy från Byon är inspirerad av blomstrade vallmo och har en design som kombinerar det klassiska med det lekfulla. En livlig, glad och vacker kopp som får alla dina fikastunder att blomstra. Koppen är tillverkad av stengods, finns i flera färgval och tål maskindisk.

Den lilla skålen Porto från Byon är både charmig och karaktärsfull, och tillför din dukning ett färgstarkt och personligt uttryck. Skålen finns i fyra vackra färger – röd, gul, mintgrön och blå – så att du enkelt kan välja den nyans som passar dig bäst, eller mixa flera för en spännande effekt.
Varje skål är varsamt handgjord i Portugal, keramikens hemland. Porto har en tidlös design med en tjock och tydlig kant som ger ett djärvt men samtidigt naturligt intryck. Den vackra reaktiva glasyren ger varje skål en unik personlighet med subtila variationer i färgtoner.
Skålarna är stapelbara för smidig förvaring, tål diskmaskin och är självklart livsmedelssäkra.
Designad av Byon Studio – Porto är skålen som ger liv, stil och personlighet till varje måltid!

Skapa sommarkänsla på bordet året om – skålen Poppy från Byon har en design som är inspirerad av blomstrande vallmo och som kombinerar det klassiska med det lekfulla. En livlig, glad och vacker skål som får livets härliga stunder att blomstra lite extra. Skålen är tillverkad av stengods, finns i flera fina färger och tål maskindisk.

Skålen Porto från Byon kombinerar elegant funktionalitet med ett klassiskt uttryck och passar perfekt både som soppskål och djup tallrik. Den finns i två delikata färgvarianter – beige och ljusblå – inspirerade av de populära glassmakerna dulce de leche och blåbär. Den kraftiga kanten ger ett djärvt uttryck, samtidigt som designen upplevs som tidlös och naturlig.
Porto-serien tillverkas i Portugal, keramikens hemland, och är handgjord med omsorg. Den reaktiva glaseringen ger vackra, unika variationer, vilket innebär att varje skål får sin egen personlighet och charm.
Skålen är livsmedelssäker och tål diskmaskin. Designad av Byon Studio – Porto gör varje måltid till en stilfull upplevelse!

Inspirationen till skålen Florian från Byon är hämtad från naturen – skålen har formen av en blomma och finns i flera olika behagliga färger. Den är tillverkad av porslin och har den perfekta storleken för att servera eleganta desserter eller snacks, som mandlar och oliver eller en kula glass. Tål maskindisk. Ugnssäker. Ej lämplig för mikrovågsugn.

Grape skål med lock från Byon är en del av den fruktiga kollektionen Fruity och passar perfekt för att förvara småsaker, eller varför inte för att servera dina favoritkakor? Skålen har en chunky design med taktila bubblor, i en vacker bordeuxfärgad lila nyans. Fin ihop med fler delar ur Grape-serien, eller i en kompott av andra frukter från Fruity-kollektionen. Tillverkad av dolomit. Tål maskindisk.

Med den här lyxiga kannan från Zone Denmark blir det enkelt att servera drinkar, vatten eller måltidsdryck åt flera personer. Kannan är tillverkad av polerat stål och har en stilren och modern design som ser snygg ut på bordet. Den är dessutom utrustad med ett avtagbart isfilter, som hindrar isbitar och citrusklyftor från att hamna i glaset.
Kannan är tillverkad av 18/8-stål, ett tåligt material som håller länge men bör diskas för hand. Den finns i två olika storlekar, med kapacitet på antingen 1 liter eller 1,7 liter.

Jenna-kannan från Broste Copenhagen kombinerar funktionalitet med ett uttrycksfullt hantverk. Tillverkad i stengods och glaserad med en matt, reaktiv glasyr i den varma nyansen antique yellow, blir varje kanna unik tack vare små variationer i färg, form och yta. Med en höjd på 21,5 centimeter och en kapacitet på 1,3 liter passar den perfekt för dagligt bruk – samtidigt som den sätter färg på dukningen.
Servera vatten, juice, iste eller hemgjord lemonad på ett sätt som känns lite extra – oavsett om det är vardag eller gäster på besök. Jenna fungerar också utmärkt som en rustik vas, där solrosor, trädgårdsbuketter eller ett par kvistar kan skapa stämning i hemmet. Kombinationen av livfull design och praktisk form gör denna kanna till en självklar del av vardagen. Den tål maskindisk och är lika lätt att använda som att älska.

Ljuslyktan Calore i storlek M från Byon är ett vackert och multifunktionellt tillskott i hemmet. Använd den som vas, ljuslykta eller skål – du bestämmer. Den finns dessutom i flera storlekar, färger och mönster, så att du kan mixa och matcha fritt efter din egen personliga inredningsstil. Varje lykta är unik, omsorgsfullt tillverkad för hand i tjockt och elegant glas. Tål maskindisk.

Tallriken Porto från Byon kombinerar en klassisk stil med modern karaktär och skapar rätt stämning för trevliga middagar och minnesvärda stunder runt bordet. Porto finns i två smakfulla färger – ljusblå och beige – inspirerade av glassfavoriterna blåbär och dulce de leche. Den tidlösa designen med den kraftiga kanten känns både djärv och naturlig och ger tallriken ett solitt men ändå elegant uttryck.
Porto är handgjord i Portugal, ett land känt för sin långa keramiktradition, vilket gör att varje tallrik får små variationer och unika särdrag. Den reaktiva glaseringen ger levande nyanser och personlighet till varje exemplar, vilket säkerställer att ingen tallrik är helt lik någon annan.
Tallriken är livsmedelssäker och tål diskmaskin, vilket gör den idealisk både till vardag och fest. Designad av Byon Studio – välj Porto för att skapa dukningar med stil, värme och personlighet!

Byons kopp med fat bjuder på en härlig och lekfull design inspirerad av en saftig persika. Koppen är en del av Fruity-serien, som kännetecknas av sina uttrycksfulla former och varma, glada färger. Den är vacker på egen hand men gör sig också utmärkt tillsammans med sina ”syskon” i en fruktig mix.
Varje kopp är handgjord och handmålad i en mjuk, orange nyans som gör varje exemplar unikt och personligt. En perfekt present till någon du tycker om – eller som en extra omtänksam gest till dig själv.
Koppen är designad av Byon Studio och gör varje fikapaus extra charmig och trivsam. Levereras i en elegant Byon-förpackning!

Inspirationen till skålen Florian från Byon är hämtad från naturen – skålen har formen av en blomma och finns i flera olika behagliga färger. Den är tillverkad av porslin och har den perfekta storleken för att servera eleganta desserter eller snacks, som mandlar och oliver eller en kula glass. Tål maskindisk. Ugnssäker. Ej lämplig för mikrovågsugn.

Skålen Florian från svenska Byon har en design inspirerad av naturen, i formen av en liten blomma. Tack vare sin nätta storlek passar skålen perfekt för att servera godsaker som oliver, nötter, godis och andra snacks. Skålen är tillverkad av porslin, finns i flera fina färger och tål maskindisk.

Den lilla skålen Porto från Byon är både charmig och karaktärsfull, och tillför din dukning ett färgstarkt och personligt uttryck. Skålen finns i fyra vackra färger – röd, gul, mintgrön och blå – så att du enkelt kan välja den nyans som passar dig bäst, eller mixa flera för en spännande effekt.
Varje skål är varsamt handgjord i Portugal, keramikens hemland. Porto har en tidlös design med en tjock och tydlig kant som ger ett djärvt men samtidigt naturligt intryck. Den vackra reaktiva glasyren ger varje skål en unik personlighet med subtila variationer i färgtoner.
Skålarna är stapelbara för smidig förvaring, tål diskmaskin och är självklart livsmedelssäkra.
Designad av Byon Studio – Porto är skålen som ger liv, stil och personlighet till varje måltid!
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.