
Denna isolerade ishink från Eva Solo håller isen kall länge och förhindrar kondens på bordet. Den smarta designen separerar smältvatten från isen, vilket gör att drinkarna inte vattnas ur. Med den medföljande skeden kan du enkelt servera isbitar och öppna kapsyler.




Med Liquid Lounge cocktailshaker från Eva Solo kan du uppleva glädjen i att mixa dina egna cocktails. Den här shakern är med sin eleganta och stilrena form ett måste för både klassiska och nykomponerade drinkar. Ett bra val när du vill ta dina drinkar till nästa nivå och skämma bort dina vänner på middagen eller festen.
När du skakar ihop dina drinkingredienser i en shaker blandas de mer effektivt, jämfört med när du bara rör om. När du lägger till is i shakern bidrar det dessutom till att kyla ner din cocktail snabbt – en avgörande faktor för många cocktails, eftersom de serveras bäst iskalla. Att skaka drinkar skapar dessutom små luftbubblor i drinken, vilket ger en behaglig textur och hjälper till att blanda in oljebaserade ingredienser, till exempel citrusolja från citronskal, på bästa sätt.


Karaff med vipplock från Eva Solo passar i de flest kylskåpsdörrar. Den kan användas till både varma och kalla drycker. Den patenterade hällkanten i rostfritt stål och silikon säkrar att karaffen är 100% droppfri så du är säker på att vätskan kommer i glaset och inte på bordet. Vipplocket öppnas automatiskt. Karaffens dräkt ser till att hålla vätskan varm eller kall längre samt ser till att det inte kommer kondensvatten på bordet. Karaffen tål maskindisk.

Karaff med vipplock från Eva Solo passar i de flest kylskåpsdörrar. Den kan användas till både varma och kalla drycker. Den patenterade hällkanten i rostfritt stål och silikon säkrar att karaffen är 100% droppfri så du är säker på att vätskan kommer i glaset och inte på bordet. Vipplocket öppnas automatiskt. Karaffens dräkt ser till att hålla vätskan varm eller kall längre samt ser till att det inte kommer kondensvatten på bordet. Karaffen tål maskindisk.


Manhattan ishink från Georg Jensen är ett viktigt element i baren. Den förser gästerna med kalla isbitar, och är därför ett måste för vem älskar inte en läskande, kall drink?
Hinken är inte bara praktisk men även stilfull i sin framtoning. Dessutom är den enkel och kan kombineras med många olika element. Tång medföljer dessutom.


Liquid Lounge muddlare från Eva Solo har en robust och stilren design som passar perfekt för att göra goda drinkar hemma. En muddlare är ett oumbärligt barredskap, som är designat för att frigöra de djupa aromerna och smakerna från frukt, örter och kryddor i dina cocktails. Genom att muddla ingredienser i botten av din cocktailshaker innan du skakar drinken så frigörs mer smaker och aromer i drinken, vilket tar smakupplevelsen till nästa nivå. Perfekt när du mosar mynta till mojitos, eller lime till caipirinhas. Muddlaren är tillverkad av vackert valnötsträ som tål frekvent användning, i en ergonomisk form som säkerställer en behaglig och effektiv användarupplevelse. Ett bra steg på vägen till att bli din egen favoritbartender.

Snyggt vinställ i kopparbelagd metalltråd, stilrent och går att bygga på.
Rymmer 7 flaskor.
Mått: 14.5 cm x 58.8 cm x 15 cm

Termoskanna med en vakuuminsats som håller värmen från Eva Solo. Handtaget är gjort i ek med rundade kanter som gör att man får ett ordentligt grepp när man serverar sitt kaffe eller te. Hällpipen är i rostfritt stål och är helt droppfri.
Tillverkad av svart plast, rostfritt stål och ek.
Rymmer: 1,0 l.

Denna ishink från Georg Jensen är en del av den exklusiva SKY-serien som innehåller flera bartillbehör i ett enkelt formspråk. Ishinken är tillverkad i blankpolerat rostfritt stål och levereras med en praktisk tång som gör det enkelt att fylla glaset med istärningar.
Designen är enkel och stilfull men också funktionell. Du därför en produkt med ett exklusivt uttryck och med användarvänlighet i topp.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.