
Denna handgjorda skål från Muubs är tillverkad av riverstone, vilket ger varje skål ett unikt utseende med vackra färgskiftningar. Skålen finns i två storlekar och passar perfekt för att servera snacks, förvara smycken eller som en dekorativ detalj i hemmet.

Vita är en serie kökstillbehör som ger ditt kök en touch av natur och elegans. De är gjorda av gräddfärgad marmor, ett material som är både vackert och hållbart. Varje produkt i Vita-serien har ett unikt mönster och en fin lyster, som skapar en spännande kontrast till andra ytor i ditt kök.
Saltskålen i Vita-serien är ett perfekt tillbehör för dig som älskar matlagning. Den har en elegant och charmig design, som passar både till vardag och fest. Du kan använda den för att förvara och servera salt, eller som en dekorativ detalj på bordet eller hyllan.
Observera: Marmor är ett naturmaterial, så små skillnader i färg och form kan förekomma mellan olika produkter. För att bevara marmorns skönhet, bör du diska saltskålen för hand med mild tvål och undvika starka eller sura rengöringsmedel.

Med Mud vas från Muubs får du inte bara en elegant vas, utan en organisk skulptur för hemmet. Vasens design är ursprungligen handformad av lera och vasen har sedan gjutits fram i klarglas. Vasens design är en vacker detalj i sig, samtidigt som glaset låter blommorna stå i centrum. Fyll den med en vacker bukett av säsongens blommor och bjud in naturen i ditt hem.

Nätt skål i Nordic Vanilla-kollektionen från Broste Copenhagen, 7 centimeter i diameter. Perfekt för att servera smör, små snacks eller tillbehör eller för att förvara vitlök och annat smått och gott i köket. Skålen är tillverkad av stengods med cremevit glasyr och ett spräckligt mönster som ger den en gedigen känsla. Tål maskindisk.

Valley skål från Muubs är tillverkad för hand av riverstone-sten, ett naturmaterial med vackra skiftningar i färgen. Skålen kan därför variera något i både storlek, färg och form, så att du kan vara säker på att just din skål är unik. Skålen finns i två olika storlekar, small och medium. Storlek small mäter cirka 10 x 9 x 5 centimeter, medan storlek medium mäter ungefär 17 x 15 x 8 centimeter. Den mindre skålen passar bra för till exempel små snacks, dip och pesto, men är även fin i badrummet som tvål- eller smyckeshållare. Den större skålen kommer väl till pass som fruktskål eller större snacks, men kan även användas som förvaring eller dekoration.

Valley mortel från Muubs har en vacker design som både är dekorativ och hjälper dig att ta fram den bästa smaken i dina kryddor och örter. Morteln är tillverkad av riverstone-sten och har en rå yta som står i stilren kontrast till den polerade interiören. Perfekt för att peppar, färska kryddor och mer, men även bra för att göra till exempel dressing, guacamole och pesto. Eftersom produkterna i Valley-serien är tillverkade för hand av naturmaterial är varje produkt unik och kan variera något i mått och färg.

Nätt skål i serien Nordic Vanilla från Broste Copenhagen, 8 centimeter i diameter. Perfekt för att servera snacks och tillbehör, eller för att förvara vitlök och annat smått och gott i köket. Skålen är tillverkad av stengods med reaktiv glasyr och har ett spräckligt mönster som ger en gedigen och hemtrevlig känsla. Tål maskindisk.

Valley äggkopp från Muubs har en snygg design i sten som passar perfekt när du vill njuta av härliga frukostar med familjen. Den är tillverkad av sten med rå utsida och polerad insida, vilket gör den idealisk även för att servera till exempel soja till sushi eller olika dippsåser. Du kan med fördel kombinera den med fler delar ur Valley-serien för att skapa en rå och naturlig look på bordet.

Set om fyra skålar i serien Ripe från Muubs, en elegant serie i räfflat glas som ger en tidlös men modern touch till både ditt hem och din dukning, De vackra snacksskålarna i Ripe-serien har en unik form med svagt sluttande sidor och eleganta räfflor på utsidan, vilket ger en unik visuell och taktil upplevelse.
Skålarna är munblåsta i klarglas, vilket innebär att varje skål är helt unik. Den traditionella tekniken säkerställer att varje skål i Ripe-serien har sin egen karaktär och charm. Den organiska formen ger en ny dynamik på bordet – perfekt för att servera tapas som oliver, nötter och andra godsaker. De fyra skålarna levereras i en elegant presentförpackning, vilket gör dem till en perfekt present till någon du tycker om. Skålarna är dessutom enkla att rengöra, eftersom de tål maskindisk.

Söt skål i serien Nordic Vanilla från Broste Copenhagen – perfekt för allt från frukostflingor och gröt till snacks, grönsaksstavar och mellanmål. Skålen är tillverkad av tåligt stengods i en mjuk cremefärgad nyans med spräckliga detaljer som ger en mysig och hemtrevlig känsla på bordet. Om du vill kan du kombinera den med fler delar ur samma serie för att skapa ditt eget matchande set med tallrikar, kaffekoppar, assietter och mer. Tål maskindisk.

Muubs Valley ljusstake i grå och natur är en elegant och unik ljusstake som ger en rustik charm till vilket rum som helst. Tillverkad av indonesisk flodsten, varje ljusstake är handgjord vilket ger varje exemplar en unik karaktär i färg och form. Den råa ytan kontrasteras vackert av en polerad insida, vilket ger en taktil och estetiskt tilltalande upplevelse.
Ljusstaken är designad för att hålla ett standard stearinljus och dess naturliga utseende gör den perfekt för att skapa en avslappnad och mysig atmosfär i både moderna och traditionella hem. Med måtten Ø11 cm och höjden 6 cm är den både praktisk och dekorativ, lämplig för att placeras på ett middagsbord, en hylla eller som en del av en större bordsdekoration.
Muubs är kända för sina autentiska och naturliga produkter, och Valley-serien är inget undantag. Serien hyllar enkelheten och skönheten i naturens egna former och material, vilket framgår tydligt i denna ljusstake.

Skålen Dowa från Muubs är en del av deras exklusiva sortiment av produkter tillverkade av marmor, ett material som tillför både lyx och karaktär i varje rum. Skålens imponerande naturmaterial fångar ögat, utstrålar robust elegans och ger tidlös skönhet till både ditt hem och din dukning.
Skålen är tillverkad i en kombination av grå och brun marmor, med naturliga variationer i färg och textur som gör varje skål unik. De naturliga variationerna står i vacker kontrast till andra material, vilket gör skålen perfekt för att skapa djup i din dukning eller köksinredning. Dowa-skålen fungerar även som ett snyggt dekorativt element och är enkel att integrera i alla typer av inredningar.
Skålen finns i två storlekar och passar perfekt både som bruksföremål och som dekoration. Eftersom marmor är ett naturmaterial kan det förekomma små variationer från skål till skål. Dowa-skålen bör diskas för hand med ett neutralt diskmedel, eftersom starka eller sura rengöringsmedel kan skada det naturliga marmormaterialet.

Nätt skål i Nordic Vanilla-kollektionen från Broste Copenhagen, 11 centimeter hög och 20 centimeter i diameter. Skålen passar perfekt för att servera alltifrån frukostflingor och yoghurt till snacks och tillbehör. Den är tillverkad av stengods med reaktiv glasyr och ett spräckligt mönster som ger en hemtrevlig känsla i dukningen. Tål maskindisk.

Stenskålen medium från Sagaform är ett måste i varje modern inredning. Med sitt robusta och stilrena design är denna skål idealisk för att servera nötter, snacks eller som en dekorativ detalj på bordet. Den är handgjord i beige travertinmarmor, vilket ger varje skål en unik färgton och mönster, vilket gör den till ett vackert blickfång, oavsett hur du använder den.
Med en diameter på 20 cm är skålen enkel att integrera i din vardag samtidigt som den tillför ett naturligt och elegant inslag till dukningen. Skålen är inte bara praktisk utan också en tidlös investering som kommer att följa med genom generationer. Dessutom levereras den i en klassisk presentförpackning, vilket gör den till en perfekt gåva för alla som uppskattar kvalitetsdesign med hög funktionalitet.
Skäm bort dig själv eller någon du tycker om med en tidlös klassiker som kombinerar funktionalitet med en stilfull design, perfekt för både vardagliga stunder och festliga tillfällen.

Muubs Valley tapasbräda är tillverkad av indonesisk flodsten. Denna tapasbräda är handgjord, vilket ger varje exemplar en unik karaktär och variation i färg och form. Den polerade ytan skapar en vacker kontrast mot den råa kanten, vilket ger en naturlig och autentisk känsla till din servering.
Valley-serien från Muubs är känd för sin förmåga att integrera naturens skönhet med funktionell design. Tapasbrädan är inte bara praktisk för servering av tapas och småplock, utan fungerar även utmärkt som en dekorativ detalj i köket eller på matbordet. Den robusta stenkonstruktionen gör den hållbar och långlivad, perfekt för dagligt bruk och speciella tillfällen.
Med måtten anpassade för att passa perfekt till tapas och andra små rätter, erbjuder denna bräda en elegant presentation av dina kulinariska skapelser. Dess naturliga material och handgjorda design säkerställer att varje bräda är unik, vilket tillför en personlig touch till varje måltid.

Vacker skål i rustik design från danska Aida – som rymmer allt från frukostflingor och gröt till snacks eller soppa. Skålen är tillverkad av stengods och går i en kastanjebrun nyans med matt finish som gör sig fint på bordet. Perfekt för en härlig matupplevelse i vardagen, eller för att imponera på gästerna med en unik dukning. Tål diskmaskin, ugn och mikro.
Skålen har en diameter på 15 centimeter. För ett enhetligt intryck kan du med fördel matcha skålen med koppar och tallrikar från samma serie.
Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.