Köpa.se Logo
x
558 535
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Knopplist, 6 st knoppar, brun

Denna knopplist från Ernst Kirchsteiger är både praktisk och dekorativ. Perfekt för att hänga upp kökshanddukar, förkläden eller andra småsaker som du vill ha nära till hands. Tillverkad i mangoträ och finns i flera färger.

349 kr

Krokar
Inredningsdetaljer
Hängare
Bagaren och KockenKöp produkten hos Bagaren och Kocken
Liknande produkter
Ljusmanschett, 2-pack, borstad metall
129 kr
Bagaren och Kocken

Om du vill undvika att stearin rinner ner på bord och duk är dessa ljusmanschetter i borstad metall från Ernst en praktisk lösning som dessutom är väldigt dekorativ. Ljusmanschetterna passar bra ihop med metalljustakar och träljusstakar från Ernst.

Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald.

Mjölkkanna i porslin 30 cl, sand
111 kr
Bagaren och Kocken

ERNST mjölkkanna i porslin är en del av en större fikaserie där du kan hitta fler matchande delar, till exempel kaffe- och tekoppar, assietter, kakfat och karaff. Serien utmärks av sin vackra sandgrå färg, som ger en varm känsla på bordet och bjuder in till gott fika och trevliga samtal. Ett bra val för dig som gärna dukar fint åt nära och kära och vill skapa ett enhetligt uttryck. Mjölkkannan är 10 centimeter hög, har en diameter på 8 centimeter och rymmer 30 centiliter. Tål maskindisk och mikrovågsugn.

Inredare, programledare, skribent, kock och designer – listan kan verkligen göras lång. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger hittat en naturlig plats i svenska folkets hjärtan. ERNST-serien innehåller produkter med ett rent och enkelt formspråk, framtagna utifrån Kirchsteigers egna tankar och behov i köket.

Tårtspade metall/mörkt trä
111 kr
Bagaren och Kocken

ERNST tårtspade ingår i en större kollektion med köksredskap, där alla delar kännetecknas av sitt vackra uttryck med handtag i mörkbrunt trä. Ett bra val för dig som letar efter kvalitetsredskap, som både ser fina ut i köket och som fyller sin funktion med bravur.

Inredare, programledare, kock, skribent och designer – listan kan göras lång. Ernst Kirchsteiger har charmat hela svenska folket med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat. ERNST-serien utmärkts av sitt rena och enkla formspråk, med produkter skapade utifrån Kirchsteigers egna behov och tankar om hemmet.

Såsslev, metall, svart
119 kr
Bagaren och Kocken

Såssleven från Ernst Kirchsteiger är gjord av metall, har ett bekvämt trähandtag och en läderrem ovanpå för enkel upphängning. Produkten mäter 22,5 centimeter på längden och 6,3 centimeter på bredden och finns i två olika färger; naturligt och svart. Med Ernst fixar du en mysig och tidlös stund runt middagsbordet – oavsett tillfälle.

Liten sked i trä
71 kr
Bagaren och Kocken

En sked gjord av mangoträ med en tidlös design för till exempel honungsburken, tekoppen eller någon god liten såsburks.

Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald.

Grytunderlägg, mörkbrun, 18 cm,
76 kr
Bagaren och Kocken

Ett dekorativt grytunderlägg som är designat av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald. Materialet består av vävt sjögräs som är tåligt och snyggt att ha på middagsbordet eller upphängt i köket.

Du kan välja mellan tre olika storlekar: Ø14,5 cm, Ø18 cm, Ø24 cm.

Knopplist, 3 st knoppar, brun
199 kr
Bagaren och Kocken

En stilren knopplist som skapar trivsel i ditt hem och är praktisk att hänga upp saker som till exempel kökshanddukar eller förkläde. Knopplisten är gjord av vackert mangoträ.

Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald.

Finns i flera färger!

Knoppbräda 7 st Knoppar
193 kr
Bagaren och Kocken
En snygg knopphängare i trä med sju knappar från Iris. Passar fint i kök, badrum och hall.

Den kan byggas ihop med fler hängare av samma sort för att få till önskad längd. Den är konstruerad så att det blir samma längd mellan knopparna på de olika hängarna.

Material: Björk
Längd: 67 cm
Bredd: 7,5 cm
Höjd: 5,5 cm


Bricka i trä, 40x25x2 cm, natur
259 kr
Bagaren och Kocken

En stilren bricka designad av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald. Brickan är gjord av mangoträ, är lätt att bära och kan användas för att servera frukost eller gott tillbehör på under en middag. Eller varför inte ha den framme som en stilren inredningsdetalj i kök eller vardagsrum?

Tack vare upphöjda kanter riskerar inte dina saker att glida av brickan.

Såsslev, metall, natur
127 kr
Bagaren och Kocken

Såssleven från Ernst Kirchsteiger är gjord av metall, har ett bekvämt trähandtag och en läderrem ovanpå för enkel upphängning. Produkten mäter 22,5 centimeter på längden och 6,3 centimeter på bredden och finns i två olika färger; naturligt och svart. Med Ernst fixar du en mysig och tidlös stund runt middagsbordet – oavsett tillfälle.

Else knopplist 7-krok, brun
549 kr
Bagaren och Kocken

Else knopplist 7-krok är en del av Byons Else-serie, där du hittar en rad snygga väggmonterade kroklister och krokar för smidig upphängning av kläder, accessoarer och andra saker du använder ofta. Serien är tillverkad av ekträ och finns med en, tre, fem eller sju krokar.

Brödpensel, natur
83 kr
Bagaren och Kocken

En praktiskt och stilren brödpensel gjord av mangoträ och sjögräs som du kan använda till bakning och matlagning.

Designad och formgiven av Ernst Kirchsteiger & Åsa Astvald.

WM-623B våffeljärn, svart
849 kr
Bagaren och Kocken

Med våffeljärnet Wilfa WM-23B har det aldrig varit enklare att laga riktigt goda och krispiga våfflor. Varje våffla består av sex gyllene hjärtan och har en diameter på 23 centimeter. Våffeljärnet är enkelt att använda, och du kan justera temperaturen manuellt mellan sju olika nivåer. Det kraftfulla värmeelementet med effekt på 1400 watt ger en jämn och effektiv stekning, och järnet är dessutom designat så att praktiska luftfåror leder ut den fuktiga luften. På så vis säkerställs att våfflorna inte blir degiga, så att du alltid får ett otroligt frasigt resultat.

För att du ska få bästa möjliga våffelupplevelse är våffeljärnet WM-623B genomtänkt in i minsta detalj. Det är utrustat med termostat, praktisk uppsamlingskant, stabila gummifötter och ett handskydd mot den heta ångan. Praktisk slev medföljer, så att du lätt kan mäta upp precis rätt mängd smet för varje våffla.

Ernst Soppslev metall/mörkt trä
199 kr
Bagaren och Kocken
ERNST soppslev har en stilren look i rostfritt stål och mörk trä. Den ingår i en större serie köksredskap i samma stil, så att du enkelt kan skapa ett enhetligt uttryck på bordet med matchande smörkniv, pastaslev, salladsbestick och mycket mer. Ett bra val för dig som letar efter kvalitetsredskap, som både är fina och som fyller sin funktion med bravur. Med sin karisma, sina barfota fötter och sina fantastiska citat har Ernst Kirchsteiger hittat en permanent plats i svenska folkets hjärtan. Inredare, programledare, kock, skribent och designer – listan kan göras lång. Gemensamt för hans produkter i ERNST-serien är det enkla och rena formspråket, med design som tagit utgångspunkt i Kirchsteigers egna tankar och behov.
Hållare för hushållspapper, mörkbrun
229 kr
Bagaren och Kocken

Köksrullehållaren från Ernst Kirchsteiger har en enkel & modern stil i mangoträ samtidigt som den är praktisk både på middagsbordet och i köket. Produkten kommer i två olika färger, naturlig och mörkbrun, mäter 34 centimeter på höjden och ger köket en touch av elegans med en vacker design.

Else knopplist 5-krok, brun
399 kr
Bagaren och Kocken

I Byons Else-serie hittar du snygga väggmonterade kroklister för upphängning av kläder, accessoarer och annat som du vill ha nära till hands. Serien är genomgående tillverkad av ekträ och finns i flera varianter med en, tre, fem eller sju krokar. Den här versionen har fem krokar och finns i två färger, brunt eller svart.

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.