Köpa.se Logo
x
569 056
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
Groby Half Zip Wool Pullover Men

Denna stickade tröja i lammull är perfekt för kalla dagar. Med en hög krage och dragkedja håller den värmen bra. Förstärkningar på armbågarna gör den extra slitstark.

1999 kr

Tröjor
Herrmode
AstroSwedenKöp produkten hos AstroSweden
Liknande produkter
Grizzly Wool Sweatshirt Herr
1355 kr
AstroSweden
Mjuk och varm Sweatshirt – Merinoull och Lyocell – perfekt andra lager Grizzly Wool Sweatshirt Men är en både användbar och skön tröja i ett härligt sweatshirtmaterial av Merinoull och Lyocell. Merinoullen är både värmande och väldigt mjuk och den är självklart mulesingfri. Ullen har naturligt värmande egenskaper och är dessutom bra på att transportera bort fukt från kroppen. Lyocell är en fiber som är både hållbar och ett mer miljövänligt alternativ till konventionell bomull. Insidan på denna sweatshirt är borstad och därför extra mjuk och behaglig. Tröjan är rundhalsad och har elastiska ärmmuddar. Passar perfekt som ett första eller andra lager under skaljackan beroende på hur låg yttertemperaturen är. Svensktillverkat tyg, sydd i Europa. Funktioner: * Elastisk mudd i ärmslutet * Elastisk midja * Isoleringsförmåga Material: Yttertyg: 60% Ull, 40% Lyocell
WoolTerry Polo Men
696 kr
AstroSweden
WoolTerry Polo är en tröja med hög hals och dragkedja för ventilering. Plagget är stickat med ull-frotté på insidan som skapar ett värmande och isolerande luftlager. Platta sömmar och ull på insidan av resårer för bästa komfort. Teknisk info: * Material: Interlock: 100% ull (merino) Ribb: 96% ull (merino), 4% elastan * Tygvikt: 200 g/m2 * Fiber: 19,5 mikron * Produktvikt: 280 g (storlek medium) * Lager av ull: 1:a * Passform: Smal

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.