Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Pipett-tuta, gummi, 20 st.

Detta är ett set med 20 gummitutor avsedda för användning med glas-pipetter. Dessa tutar hjälper till att suga upp och dosera vätskor på ett kontrollerat sätt. De är tillverkade av gummi och är enkla att använda.

69 kr

Skolmaterial
Laboratorieutrustning
AstroSwedenKöp produkten hos AstroSweden
Liknande produkter
Skinimal Atopic cleansing oil 250 ml
139 kr
DOZ Apotek

Skinimal Atopic cleansing oil är en rengöringsolja för kropp och ansikte, baserad på avokadoolja, som skonsamt rengör och lindrar obehag, stramhet och klåda. Lämnar huden mjukare och mer elastisk. Den skummande egenskapen ger en behaglig användarupplevelse.

Petriskålar
28 kr
AstroSweden
Petriskålar tillverkade i polystyren. Diameter 90 mm. 10 stycken petriskålar
Bägare Låg 25 ml, fp 12 st
93 kr
AstroSweden
Värmetålig bägare av glas (borosilikatglas). Volym: 25 ml. Höjd: 5,0 cm. Bottendiameter: 3,3 cm. Förpackning: 12 st.
Akla Fingertub fingerförband 1 st
18 kr
DOZ Apotek
Fingertub med knytband. Latexfri Färg vit
Himlarnas magi
250 kr
AstroSweden
Himlarnas magi är en helt ny fotobok om norrsken och de nordiska folkens tro kring stjärnhimlar. Peter Rosén är ett känt namn inom naturfotografi med fokus på vår fantastiska natthimmel. Med sina vackra bilder av de färgsprakande norrskenen i kombination med den vilda norrländska naturen ger han dig som läsare en oförglömlig upplevelse. Kompletterad med konst av Annica Waara och poesi av Lisa C.Q. Holmström ger boken en fin skildring av vår norra landsände från dess vackraste sida.När vår nordliga landsända vänds från solen infaller Kaamos – polarnatten. Landskapet går på sparlåga men himlen vaknar till liv. Norrskenet dansar över natthimlen samtidigt som stjärnhimlen tittar ner mot oss och skapar berättelser om äventyr. I boken får vi läsa om en saga som pågått i flera tusen år och som inte har något slut – den himmelska jakten. Vi följer den stora jägaren Favdna när han försöker skjuta den enorma älgen (kronan är Cassiopeja) med sin pilbåge (handtaget på Karlavagnen). Men Favdna vågar inte riktigt eftersom han riskerar att träffa himmelstöttan (polstjärnan) och hela himlavalvet skulle då rasa ner och krossa jorden. För första gången i bokform illustreras de nordliga folkens egna stjärnhimmel genom en målning av Annica Waara. I boken får vi också lära oss om hur norrsken uppstår, de gamla myterna kring norrskenet, se vackra bilder på midvinterlandskap, djur och natur som överlever den kalla midvintern i norr. Vi går också igenom hur man bäst fotograferar norrsken och stjärnhimlar. Välkommen in i en vacker värld fångad på bild av Peter Rosén, konst av Annica Waara och poesi och prosa av Lisa C.Q. Holmström. Boken omfattar 60 sidor och är tryckt på bästa 170 grams papper med hård pärm för en fin coffee table känsla. Titel: Himlarnas Magi Författare: Peter Rosén, Annica Waara och Lisa C.Q. Holmström Språk: Svenska och engelska Utgiven: 2021 Format: Inbunden ISBN: 9789152708064
Hoodie Design 4
395 kr
AstroSweden
Nyhet 2024, våra omåttligt poppulära luvtröjor har uppdaterats. !!OBS, vi andväner enbart orginalloggor!! * Ny tröja * Nya tryck * Ny design * Fler storlekar * Nytt bättre pris Dessa hoodies trycks upp i ett begränsat antal, är du intresserad av en, så passa på. Information om tröjan: Finns i storlekarna: Kids 140-5XL Ytvikt i g/m2:270 g/m2 Sammansättning: 50% Bommull 50% Polyester Skötselråd: Tvätt i 30grader (vänd tröja med trycken invändigt), kan strykas På design 4 finns dessa orginal loggor: Rygg * Gofish.se * CWC * Shimano Armar * Strike Pro * Shimano Bröst * Gofish.se * Astrosweden
Plastpipetter - 3 ml, 100 st
70 kr
AstroSweden
Engångspipett av polyeten. Gradering 0,5 - 3 ml. Längd 150 mm. Förpackningen innehåller 100 st.
Papperssugrör Gul/Vita
29 kr
Partykungen
Snygga sugrör höjer nivån på vilken fest som helst.

Papperssugrör Gul/Vita är ett 10-pack sugrör i snygg design. Du kommer förmodligen att få beröm av gästerna för din vackra dukning, så sug i dig!

  • Längd (cm): ca. 19,5
  • Antal: 10-pack
  • Material: Papp

Extreme Winter Suit
1299 kr
AstroSweden
* X-treme Winter Suit är designad för de mest krävande förhållanden och har designats för att hålla dig varm och torr ner till temperaturer på -30°C, tack vare dess 200gsm polyesterisolering och mikrofleecefoder. Yttertyget T400 Mechanical Stretch är vattentätt och håller regn och vind ute. Alla slitstarka områden har förstärkts för extra hållbarhet. De höga hals- och handvärmarfickorna hjälper till att skydda dina extremiteter. Med en helt justerbar huva och hängslen för att säkerställa den perfekta passformen, håll dig bekväm oavsett vilka förhållanden som helst. * Lämplig ner till -30 grader * Yttertyget är 100 % polyester T400 mekanisk stretch * Mjukt mikrofleecefoder i 100 % polyester för extra värme * 200gsm 100% polyester stoppning * Vattentät 10.000 MM * Andningsförmåga 800 MVP * DWR finish * Helt tejpade sömmar * Förstärkt i utsatta områden * Justerbar huva * Hög hals för extra komfort i kallt väder * Bröstfickor med dragkedja * Stora nedre fickor fram med extra handvärmarfickor * Varma haklappar med kraftig dragkedja fram och i benen * Elastiska hängslen med justerbart spänne
Pipetter 100-pack
149 kr
Partyhallen.se
Fyll bakelserna med en smarrig fyllning med hjälp av dessa praktiska pipetter! Fyll upp en pipett med valfri fyllning, tryck in pipetten i din bakelse och kläm ut fyllningen inuti bakelsen. Praktiska pipetter som är riktigt enkla att använda. Pipetter omfattar ett 100-pack pipetter i plast som rymmer 0,5 ml. Passande pipetter till bakning och liknande. Info om Pipetter: - Mått: ca 8,5 cm långa. - Volym: 0,5 ml. - Material: Plast. - Säljs i 100-pack.
Plastsprutor och slang - paket
118 kr
AstroSweden
Plastsprutor och slang - paket. För experiment med tryck. Satsen innehåller: * 10 st sprutor - 20 ml * 10 st sprutor - 10 ml * 5 m slang - innerdiameter 4 mm
Durkslag Ihopfällbart Svart 24 cm
828 kr
Bagaren och Kocken

Ett praktiskt durkslag i rostfritt stål och silikon. Med ett enkelt tryck kan du fälla ihop durkslaget. Spar plats och utrymme! Den mäter endast 4 cm i höjd i ihopfällt läge. Två rejäla handtag och perforeringar även på sidorna.

Ø: 24,0 cm
Rymmer: 3,4 Liter
Höjd: 10,5 cm 

Tål diskmaskin.

Rösle har sedan 1888 arbetat med professionella och funktionella redskap för köket. Företaget ägs fortfarande av familjen Rösle och har sitt säte i Bayern som ligger i södra Tyskland. Rösles produkter hör hemma hos den professionelle kocken såväl, som hos den matlagningsintresserade amatören. Därför arbetar Rösle efter följande produktpolicy:

Funktion – verktyg som fungerar och är roliga att arbeta med.
Kvalitet – bästa materialet (18/10 rostfritt stål) & yrkesskicklighet.
Design – vacker tidlös design, som går igen i alla produktgrupper.
Utveckling – att utveckla nya produkter, efterfrågade & även nyskapande.

Pipettpump
120 kr
AstroSweden
Smidig pipettfyllare i plast som gör det enkelt att fylla en pipett. Passar alla glaspipetter med diameter 3-7 mm. Med trissa, kuggstång och tömningsventil. Välj storlek: 10 ml eller 25 ml
Pipettspetsar, Crystal, upp till 10 µl - 1000 pack
470 kr
AstroSweden
Pipettspetsar som passar till mikropipetter med volym 0,5 -10 µl.Pipettspetsarna kan användas ihop med vår mikropipett med maxvolym 10 µl (artikelnummer: BI200c).
Papperssugrör Guld/Vit Randiga - 10-pack
29 kr
Partykungen
Drinkpinnar i all ära men man kan faktiskt pimpa glasen ordentligt med de rätta sugrören. Dessa charmiga papperssugrör har ett läckert guldmönster som sätter en mysig känsla såväl på barnkalaset som på vuxenfesten.

Papperssugrör Guld/Vit Randiga är ett 10-pack rejäla papperssugrör. Sugrören har ett randigt mönster som går i vitt och guld.

Längd: 19,5 cm.
Mätpipetter, 10 st
210 kr
AstroSweden
Mätpipetter av glas. 10 st. Välj storlek: 5 ml eller 10 ml

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.