Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Shallowskruv

En mindre variant av shallow-skruv, designad för att passa mindre jiggar. Perfekt för fiskeentusiaster som vill ha ett smidigt och effektivt tillbehör till sina beten.

49 kr

Fisketillbehör
Fiske
Beten
AstroSwedenKöp produkten hos AstroSweden
Liknande produkter
Jig Head
34 kr
AstroSweden
Jiggskallar i riktigt små storlekar eller om man hellre föredrar, nympher i riktigt stora förtyngda storlekar. Oavsett hur du väljer att använda dessa så finns det lite olika storlekar på både krok samt vikt. Till flugbindningen så är dessa oftats till Nympher och som ankar fluga vid tjeckiskt nymphfiske. Men du kan lika gärna bygga streamers på dessa och fiska dom djupt eller utmed botten utan att fastna lika lätt då krokspetsen är vänd uppåt.
Häckla Sill #2
29 kr
AstroSweden
Häcklor används normalt till havsfisket där man vertikalar makrill torsk mm.. Men vi säljer även dom till annat, till exemple så är dom kanon till Abborre. Välj dina färger och storlekar. Vi vet även endel kunder som klipper bort flashet och trär på egna jiggar.
Ultra Light Rippin Rap 4 cm 5 g
119 kr
AstroSweden
Rapala Ultra Light Rippin Rap 4cm 5g Ultra Light Rippin Rap sjunker snabbt och ser till så att du kan fiska på olika djup på ett effektivt sätt. En bred profil lockar till sig predatorer högt upp i vattenkolumnen och med sitt tydliga & inbyggda rassel går detta bete aldrig säkert. En större krok under kroppen säkerställer en bra gång och betet i sig lämpar sig även perfekt för fiske året om, men det sagt så kommer den även att leverera bra när det ligger is på vattnet och man istället fiskar genom ett hål. Vintertid får Rippin Rap sin lilla storlek tillsin fördel då det kalla vattnet får fisken att många gånger gå ner i betesstorlek.
Förstorningshylsa
79 kr
AstroSweden
Förstoringshylsa 18-22mm för användning av ADAP-04 till bl a motorborr eller övrig borr med innerdiameter av 22mm
Brass Rattlers
49 kr
AstroSweden
Krok för lite större jiggar som vill offset riggas.
Sänkhåv Rund Fällbar
399 kr
AstroSweden
Kvaltitets sänkhåvar från ella. Dessa är stora och smidiga då du lätt fäller ihop dom till halva storleken när du e klar förmindreoch smidigare hantering.
Offsetkrok Screw
59 kr
AstroSweden
Krok för lite större jiggar som vill offset riggas. Krokstorlek Förpackningsstorlek 2/0 4 stycken 4/0 3 stycken 5/0 3 stycken 6/0 3 stycken 7/0 2 stycken
Pubmått för Flaska - 50 ml
99 kr
Partykungen
Gör det lätt att servera drinkar och shots med dessa praktiska pubmått.

Servera ett exakt mått rakt i glaset med detta pubmått speciellt framtaget för bänk- eller väggmonterade flaskor. Lämplig för användning hemma, barer och pubar.

Fakta om Pubmått för Flaska:
  • Klassiskt pubmått för montering på hängande flaskor
  • Häller ett exakt mått varje gång
  • Ribbad flaskkork i gummi som passar 70cl, 1ltr och 1,5ltr flaskor
  • Välj mellan tre olika måttstorlekar
Sleek Jig 10 stycken
179 kr
AstroSweden
Färglada och snygga jiggskallar i dom vanligaste storlekarna. Finns både som Uv eller Glow. 10 stycken per förpackning.
Venture Rover Jacka Signalfärgad
1595 kr
AstroSweden
Venture Rover-jackan, det perfekta valet för hundförare och drevjakter. Med den här jackan är du redo för äventyr tack vare slitstarkt ripstopmaterial, ett stort antal fickor och en mångsidig huva. Den slitstarka och signalfärgade Venture Rover-jackan är framtagen för drevjakt och har många praktiska egenskaper, däribland patronhållare, ryggficka, dubbla radiofickor och quick load straps. Venture Rover-jackan, tillverkad i ett extremt slitstarkt ripstopmaterial, är det perfekta valet för hundförare under drevjakt. Den har en mångsidig huva som är både justerbar och avtagbar, och två praktiska och bekväma värmefickor. Dubbla radiofickor låter dig bära en radio bekvämt oavsett om du skjuter från höger eller vänster axel. Dessutom har jackan två rymliga fickor fram med quick load straps och en patronhållare i vänster ficka fram. En stor ryggficka med trevägs dragkedja kan öppnas upp och fungerar både som förvaringsutrymme och som ett sittunderlägg för extra komfort. Jackan har ett vattenavvisande foder i nedre delen och YKK-dragkedjor. Funktion: * Avtagbar huva, justerbar på tre sätt * Högklassigt SEETEX®-membran * Tvåvägs YKK®-dragkedja fram * Värmefickor med fleecefoder * Quick load straps * Patronhållare i vänster ficka Material: · DWR · 100% Polyamide · SEETEX® 10000/10000 · SEETEX® 2-layer · Ripstop Lining · 100% Polyester
Adapter till Skruvdragare 18 mm Kullagrad
599 kr
AstroSweden
Adapter till skruvdragare * Adapter för att fästa skruvmaskin till ditt isborr. 18 mm fäste. Den är ledad för mer kraft och enklare hantering. Passar både till höger och vänster.
Slimline Icehead #1+8
69 kr
AstroSweden
Darts Slimline Icehead är en balansjiggskalle utrustad med två krokar.Slimline Icehead Darts Slimline Icehead är en variant av balansjiggskalle som främst används för vertikalfiske eller pimpelfiske. De två krokarna gör det möjligt att fiska med både jigg och maggot samtidigt. Obs: jigg och maggot säljes separat
Häckla 3/0
29 kr
AstroSweden
Häcklor används normalt till havsfisket där man vertikalar makrill torsk mm.. Men vi säljer även dom till annat, till exemple så är dom kanon till Abborre. Välj dina färger och storlekar. Vi vet även endel kunder som klipper bort flashet och trär på egna jiggar.
Solglasögon Sidglas
99 kr
AstroSweden
Wiggler Solglasögon Blå Sidglas Ett par polariserade brillor när man är ute tycker vi är en självklarhet. Som skydd för både solens strålar eller vassa krokar som far runt huvudet. Att man med Polariseringens hjälp kommer ha en stor fördel när man ser mot eller igenom vatten är ett stort plus som man känns korkat att va utan.
Krok Specimen
59 kr
AstroSweden
Stark, kortskaftad krok med microhulling. Drennan Specimen är den ideala modellen för allt specimenfiske.
Big Baits 3,75" Jointed Jerk Minnow 10 st
99 kr
AstroSweden
Småfiskliknande bete lämpligt för drop-shot.Big Baits, 3,75 tum Jointed Jerk Minnow 10st Jerk Minnow är perfekt till Drop Shot efter abborre. Fungerar även väldigt bra som trailer till Breaker Blade. * 10st / Förpackning * Rekommenderad krok: 4-3/0

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.