Köpa.se Logo
x
570 017
PRODUKTER
x
1 542
KATEGORIER
ACE 300i 7x10"

ACE 300i är en metalldetektor som ger bra prestanda till ett överkomligt pris. Den har flera lägen och förbättrade funktioner jämfört med tidigare modeller, vilket ökar chansen att hitta värdefulla fynd.

3940 kr

Pyssel och hobby
Metalldetektorer
AstroSwedenKöp produkten hos AstroSweden
Liknande produkter
Barbie Fashionista Docka Pink Floral Dress
139 kr
Stor & Liten
Den rosa blommiga klänningen ger dockan en trendig och stilfull look som barnen kommer att älska. Barbie Fashionista-dockorna är kända för sin variation och mångfald när det gäller kläder, utseenden och stilar, vilket ger barnen många möjligheter att uttrycka sin kreativitet och fantasi.
Pinch
1199 kr
AstroSweden
PINCH - en ny säkringsupplevelse med PINCH, en ny, mångsidig säkringsanordning med bromshjälp för användning vid sportklättring och multi-pitch-klättring. PINCH är den första anordningen på marknaden som kan fästas direkt på klätterselens central-loop. Tack vare den låga och kroppsnära positionen behöver PINCH inte fixeras när du ska ge ut slack, så den passiva änden av repet kan alltid greppas med alla fingrar. Dessutom ger det kompakta säkringssystemet ett ökat spann, vilket gör att säkraren kan ge ut 20 - 30 cm mer rep på en gång. Den linjära linföringen genom de främre bromsspåren i stål minskar reptrassel vid nedfirning och rappellering. Förutom utlösningsspaken kan hastigheten styras med bromshandens tryck, vilket bidrar till ökad kontroll över bromsrepet, särskilt vid användning av tunna, mjuka rep. Antipanikfunktionen ger extra säkerhet, inte bara för nybörjare. En speciell egenskap är den integrerade andra bromsnivån, som möjliggör kontrollerad sänkning genom att dra sänkspaken längre vid säkring av särskilt lätta personer eller i system med hög repfriktion. Erfarna användare kan permanent avaktivera anti-panikfunktionen med hjälp av en medföljande skruv. Ytterligare ett plus: Vid användning på multi-pitch-längder är PINCH den enda anordningen på marknaden som kan fästas på säkringsstationen i fyra olika riktningar i steg om 90°. Detta innebär att säkringsspaken alltid kan föras till ett läge där den kan manövreras fritt. Funktioner Assisterad bromsande säkringsanordning för mångsidig användning vid sportklättring och multi-pitch-klättring Kroppsnära position tack vare direkt anslutning till selen ger bättre kontroll över bromslinan och ökad användbarhet Direkt sel-anslutning eliminerar risken för korsbelastning av säkringskarbinen Anti-panikfunktionen kan avaktiveras för ökad säkerhet genom att automatiskt låsa enheten om utlösningsspaken dras för långt bakåt Andra bromssteg om anti-panikfunktionen aktiveras för ofta på grund av otillräcklig belastning och/eller för hög repfriktion Frontala bromsspår i stål gör att repet löper linjärt och ger mindre reptrassel, ökad hållbarhet och förhindrar fula missfärgningar som uppstår när repet gnids mot aluminium Infästning i standplats i fyra olika riktningar i steg om 90°. Samma funktion för höger- och vänsterhänta användare Lämplig för dynamiska rep med en diameter på 8,5 till 10,5 mm Teknisk information Certifiering EN 15151-1 Material Stål/ALU Mekaniska egenskaper UIAA Godkänd repdiameter 8,5 - 10,5 mm
80-tals Träningsoverall Maskeraddräkt - Large
499 kr
Partykungen
Jogga till maskeraden i din allra finaste träningsdräkt så att du kan imponera på brudarna ordentligt. Den här superstiliga plyschskapelsen kommer garanterat att skapa uppmärksamhet, speciellt om den bärs ihop med en tuff hockeyfrilla!

80-tals Träningsoverall Maskeraddräkt inkluderar en jacka och ett par byxor. Både jackan och byxorna är tillverkade av blå plysch med lila partier samt 80-talsmönster på bröst, axlar och benens framsida. Jackan är av en kort modell med en vit dragkedja på framsidan och vita muddar vid ärmsluten och längst ner. Den har neongröna band över bysten och på ärmarna. På framsidan sitter 2st dekorationsfickor i samma färg. Byxorna är av en enkel och rak modell med resårer i midjan samt vid bensluten.

  • Inkluderar: Jacka och byxor i plysch (polyester)
  • Peruk, keps, halsband och skor ingår ej
  • Finns i storlekarna Small, Medium och Large

Detta är en Wilbers Karnaval™ produkt. Wilbers är kända för sina maskeradkläder som är av fantastisk kvalitet. Kanske kostar de lite mer, men de är helt i sin egen klass! Inte att jämföra med andra maskeraddräkter alltså. Tack vare tygets kvalitet kan du tvätta och använda dräkten om och om igen.
Champagnehink Svart
169 kr
Partyhallen.se
Champagnehink i modern svart finish som bidrar till en riktigt iskall vin- eller champagneflaska precis innan servering! Det blir ett såväl praktiskt tillbehör och en snygg detalj till dukningen. Ishinken kommer dessutom med ett par praktiska bärhandtag som gör den både snygg och enkel att bära! Champagnehink Svart omfattar en svart ishink av akryl med praktiska bärhandtag. Hinken är ca 21,5 cm hög, 22 cm bred och mäter ca 21 cm i diameter. Info om Champagnehink Svart: - Ishink för kylning av vin och champagne. - Mått: ca 21,5 H x 22 B x 21 Ø cm. - Material: Akryl.
Happy Condoms I Fucking Love.. White 1 st
10 kr
Kondomkungen
I fucking love you. Eller i vilken ordning var det  nu? Förutom den roliga kondomförpackningen så är själva kondomen en CE-märkt variant från EXS i standardutförande.
Fyllt Påskägg med Godis Transparent
79 kr
Partyhallen.se
Njut av påsken med detta smaskiga påskägg! Ett fyllt påskägg med en härlig mix av godis, bland annat Twix, Banana Skids, Tutti Frutti, Marabou mjölkchoklad och mycket mer. Ett utmärkt påskägg med massor av påskgodis som passar perfekt för både barn och vuxna. Fyllt Påskägg med Godis omfattar ett genomskinligt påskägg med flera olika sorters godis. Ägget väger 316 gram och innehåller bland annat Twix, Banana Skids, Tutti Frutti, Marabou mjölkchokladd m.m. Info om Fyllt Påskägg med Godis: - Transparent påskägg fyllt med blandat godis. - Vikt: 300 gram.
Pickaxe Diamond hacka för grov sand och grusbankar, med magnet
990 kr
AstroSweden
Pickaxe Diamond, hackan för dig som gräver efter guld eller andra mineraler i grus och hårt packad sand. En vass sida och en mer spadformad för att få fram dina fyndigheter.En bra hacka är ett superverktyg för dig som gräver efter guld i strandbankar och tunga och grova sedimentlager. Med spetsen kan du komma ner en bit och bryta upp fasta sediment- Med den spadformade delen kan du gräva fram och lasta upp i pannan eller en hink för att senare vaska i rännan. I toppen på handtaget sitter en Neodyniummagnet för att kunna finna järnmineraler/svartsand och testa magnetismen i stenar du hittar. Tänk på att guld trivs tillsammans med mineraler som innehåller järn, koppar, silver och ofta gärna kvarst. I bäcken är det främst de tyngre mineralerna du hittar på samma ställe som guldet. (Alltså inte så mycket kvarst.)
2 Pin Z LYNK AT-kontaktkabel
420 kr
AstroSweden
(2-pin AT-kontakt till Micro USB) Inkluderar extra monteringsband Kabeln ansluter AT Gold, AT Pro, AT Pro International, ATX eller Sea Hunter Mark II till den trådlösa sändaren WT-1. Leveransen omfattar: 1x Garrett 2 Pin Z LYNK AT-kontaktkabel
SDC 2300, UNIVERSAL LI ION
57050 kr
AstroSweden
* Kompakt och robust * Vattentät upp till 3 m (10 ft) * Lätt att använda * Ljud- och visuell målrespons * Högpresterande MPF-teknik Hitta svårfångat fint guld, överallt. SDC 2300 är en kompakt, högpresterande gulddetektor i mellanklassen som är perfekt för att jaga svårfångade guldklimpar på land och under vatten. Tekniska specifikationer: * Tillämpning. Guldprospektering (vattentät till 3 m) * Spole (standard): 8" rund monolås * Ljudutgång: Inbyggd högtalare, Minelab-hörlurar (medföljer), Koss vattentäta hörlurar (medföljer inte), Pro Sonic Wireless Audio (medföljer inte) * Visuell display: 9 LED-lampor indikerar detektering, batteristatus och tröskelnivå; 1 varningslampa för svagt batteri * Längd: Förlängd: 1500 mm (59,1") Hopfälld: 400 mm (15,7") * Vikt: 2,3 kg (5,1 lbs) * Batterier: Li-on-batteripaket med laddare, 4 x C-cell 1,2 V 5000 mAh uppladdningsbara (medföljer ej), 4 x C-cell 1,5 V alkaliska (medföljer ej) * Detekteringslägen: Normal (1-5 känslighetsintervall) & Salt (1-3 känslighetsintervall) * Brusreducering: Manuellt initierad, automatisk skanning * Markbalans: Automatisk markspårning (AGT) Snabb markbalans * Tröskelvärde: 9 ljudnivåer * Tonhöjd på ljudet: Låg, hög * Överföring & teknik: Pulse Induction (PI) och Multi Period Fast (MPF) * Garanti: 3 år för kontrollbox och spole * Inkluderade tillbehör: Armstödsöverdrag, skydd för spolens led * Valfria tillbehör: Vattentäta hörlurar från Koss, trådlöst ljud från Pro-Sonic, bärväska Leveransen omfattar: 1x Minelab SDC 2300, UNIVERSELL LION 1x Överdrag för armstöd 1x Skydd för spolens led
ACE APEX 8.5x11 + MS-3
7310 kr
AstroSweden
* Inbyggd trådlös teknik * Fyra enskilda frekvenser och två samtidiga val av flera frekvenser * Kraftfullt multisaltläge för användning på stranden * Sex söklägen * 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ Raider Searchcoil * Hörlurar kan anslutas med Z-Lynk eller med ett 1/8" (3 mm) hörlursuttag * Garrett's MS-3 Z-Lynk trådlösa hörlurar ingår Höjdpunkten av flexibilitet för multifrekvensdetektering Välj mellan enkelfrekvens och samtidig multifrekvens med Garrett ACE Apex metalldetektor. Den här avancerade detektorn har Multi-Flex-teknik, vilket ger dig mer mångsidighet än någon annan detektor i samma prisklass. Lågfrekventa modeller ger förbättrad detektering av mer ledande metaller, medan högfrekventa modeller är mer effektiva för mindre ledande mål som guldklimpar. Den är idealisk för guldprospektering, vadning på grunt vatten, relikjakt, myntjakt och strandjakt, och anpassar sig till olika metalldetekteringsaktiviteter med precision och enkelhet. * Sökspole: Levereras med 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ sökspole utformad för maximalt djup och känslighet, vilket förbättrar den totala prestandan. Denna sökspole är lätt och ger utmärkt målseparation. * Tillbehör för trådlöst ljud: Garrett MS-3 Z-Lynk hörlurar (tillval) ger upp till sex gånger snabbare hastighet än Bluetooth utan sladdar. * Detekteringslägen: Inkluderar sex detekteringslägen plus pinpoint: noll, mynt, amerikanska mynt (med myntikoner), smycken, reliker och anpassade. Tekniska specifikationer: * Multi-Flex™-teknik: Ja * Alternativ för enstaka frekvenser: 5, 10, 15 och 20 kHz * Alternativ för flera frekvenser: Multi-Freq. och Multi-Salt samtidigt * Trådlös Z-Lynk™-teknik: Ja * Snabb målseparering/återhämtning: Ja * 1/8" hörlursuttag: Ja * Bakgrundsbelysning: Ja * Järnljud: Ja * Volymkontroll för järn: Ja * Järn Diskriminering Segment 8 * Justering av volym: Ja (inbyggd) * Notch-diskriminering: 20 valbara segment * Söklägen: 6, med lägena Internationella och Amerikanska mynt * Stort digitalt mål-ID: Skala från 0 till 99 * Justering av känslighet/djup: 8 * Markbalans, Auto/Manuell: Auto, hög upplösning, 175 pts * Pinpoint: Ja * Vattentät spole/stam: Ja * Regntät kontrollbox: Ja * ID-nivåer för ljudtoner: 5 toner ingår med hybrid binärt och proportionellt ljudsystem * Indikator för måldjup: 2" / 5 cm segment * Standard sökspole: 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ * Längd: (Justerbar) 40" till 53" (1,016 m - 1,35 m) * Strömförsörjning: Laddningsbart litiumjonbatteri, inbyggt * Indikator för batteriets skick Ja * Garanti: 3 år, begränsad garanti på delar och arbete * Totalvikt: 1,13 kg   Leveransen omfattar: 1x Garrett Ace Apex 8.5x11 1x Garrett MS-3 Z-Lynk wireless headphones
Kabelstickad strumpa i merinoullblandning
99 kr
Lindex
Mjuk strumpa gjord i kabelstickad merinoullblandning. PREMIUM QUALITY. Det här är ett Premium Quality-plagg delvis gjort i merinoull. Merinoull är ett mjukt och lätt material som håller dig varm och som är gjort för att älskas under lång tid. Om du tar hand om din merinoull får du ett tidlöst plagg som du kan bära om och om igen.
4.5" Coil Cover
100 kr
AstroSweden
Skyddar din spole från repor och flisor * Förlänger livslängden på din sökspole * Formanpassas till din sökspole * Skydda din investering!
ACE APEX 8.5x11
6430 kr
AstroSweden
* Inbyggd trådlös teknik * Fyra enskilda frekvenser och två samtidiga val av flera frekvenser * Kraftfullt multisaltläge för användning på stranden * Sex söklägen * 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ Raider Searchcoil * Hörlurar kan anslutas med Z-Lynk eller med ett 1/8" (3 mm) hörlursuttag Höjdpunkten av flexibilitet för multifrekvensdetektering Välj mellan enkelfrekvens och samtidig multifrekvens med Garrett ACE Apex metalldetektor. Den här avancerade detektorn har Multi-Flex-teknik, vilket ger dig mer mångsidighet än någon annan detektor i samma prisklass. Lågfrekventa modeller ger förbättrad detektering av mer ledande metaller, medan högfrekventa modeller är mer effektiva för mindre ledande mål som guldklimpar. Den är idealisk för guldprospektering, vadning på grunt vatten, relikjakt, myntjakt och strandjakt, och anpassar sig till olika metalldetekteringsaktiviteter med precision och enkelhet. * Sökspole: Levereras med 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ sökspole utformad för maximalt djup och känslighet, vilket förbättrar den totala prestandan. Denna sökspole är lätt och ger utmärkt målseparation. * Tillbehör för trådlöst ljud: Garrett MS-3 Z-Lynk hörlurar (tillval) ger upp till sex gånger snabbare hastighet än Bluetooth utan sladdar. * Detekteringslägen: Inkluderar sex detekteringslägen plus pinpoint: noll, mynt, amerikanska mynt (med myntikoner), smycken, reliker och anpassade. Tekniska specifikationer: * Multi-Flex™-teknik: Ja * Alternativ för enstaka frekvenser: 5, 10, 15 och 20 kHz * Alternativ för flera frekvenser: Multi-Freq. och Multi-Salt samtidigt * Trådlös Z-Lynk™-teknik: Ja * Snabb målseparering/återhämtning: Ja * 1/8" hörlursuttag: Ja * Bakgrundsbelysning: Ja * Järnljud: Ja * Volymkontroll för järn: Ja * Järn Diskriminering Segment 8 * Justering av volym: Ja (inbyggd) * Notch-diskriminering: 20 valbara segment * Söklägen: 6, med lägena Internationella och Amerikanska mynt * Stort digitalt mål-ID: Skala från 0 till 99 * Justering av känslighet/djup: 8 * Markbalans, Auto/Manuell: Auto, hög upplösning, 175 pts * Pinpoint: Ja * Vattentät spole/stam: Ja * Regntät kontrollbox: Ja * ID-nivåer för ljudtoner: 5 toner ingår med hybrid binärt och proportionellt ljudsystem * Indikator för måldjup: 2" / 5 cm segment * Standard sökspole: 8.5" x 11" DD Multi-Flex™ * Längd: (Justerbar) 40" till 53" (1,016 m - 1,35 m) * Strömförsörjning: Laddningsbart litiumjonbatteri, inbyggt * Indikator för batteriets skick Ja * Garanti: 3 år, begränsad garanti på delar och arbete * Totalvikt: 1,13 kg   Leveransen omfattar: 1x Garrett Ace Apex 8.5x11
Röd Chokladros
59 kr
Partyhallen.se
Gillar din partner choklad och vackra rosor så blir denna fina ros av utsökt mjölk-choklad en helt perfekt alla hjärtans dag present till henne eller honom! En fin och riktigt romantisk chokladros som gör det riktigt enkelt att få till en kärleksfull gåva. Ge bort chokladrosen precis som den är eller köp flera stycken och sätt ihop en hel bukett för en riktigt storslagen alla hjärtans dag present. Röd Chokladros omfattar mjölkchoklad i form av en ros med rött folie och grön plaststjälk. Rosen är ca 46 cm lång och kommer i en fin, röd förpackning. Info om Röd Chokladros: - Chokladros av mjölkchoklad. - Kommer i fin förpackning. - Mått Ros: ca 46 cm lång.
5x8 DD searchcoil ACE
1750 kr
AstroSweden
Perfekt storlek för trånga utrymmen och järninfekterade platser Specifikationer och detaljer: * Utmärkt manövrerbarhet * Idealisk för detektering av små föremål * Spole i DD-format ger enkel målseparation * Endast för användning med Garrett ACE-detektorer Leveransen omfattar: 1x Garrett 5x8 DD searchcoil ACE
ACE 300 7x10
3940 kr
AstroSweden
* Adjustable Frequency * Increased Iron Resolution * Electronic Pinpointing * Adjustable Notch Discrimination * Graphic Target Analyzing * Sensitivity & Depth Adjustment * Adjustable Stem and Camlocks The ACE 300 is a metal detector with innovative features at an unbeatable price. As part of our renowned ACE series, it’s designed for avid treasure hunters. It features a 7? x 10? PROformance submersible search coil, making it ideal for various terrains and soil conditions. With state-of-the-art technology like Digital Target ID and Enhanced Iron Resolution, the ACE 300 excels in detecting valuable items like pure gold rings and coins that are masked by iron trash. Its user-friendly and comfortable design ensures a seamless and enjoyable treasure-hunting experience. With the ACE 300, Garrett sets a new standard in the metal detector market, offering unparalleled precision and accuracy at a competitive price. Spec & Details: * 7? x 10? submersible concentric searchcoil * Digital Target ID * 5 Search Modes plus Pinpoint * 1/4? Headphone jack Included Accessories: Comes with the ClearSound Easy Stow Headphones with volume control, ACE Environmental Cover-Up, search coil cover for the protection of your equipment. Leveransen omfattar: * 1x Garrett ACE 300 7x10, * 1x Headphones * 1x Cover-Up * 1x search coil cover

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2026 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.