Köpa.se Logo
x
556 860
PRODUKTER
x
1 539
KATEGORIER
Deer Stalker Camo Ansiktsmask

Detta camo-färgade halsstycke i mesh är perfekt för jägaren som vill smälta in i omgivningen. Det lätta och luftiga materialet gör det bekvämt att bära, och den täckta öppningen för munnen gör det enkelt att använda lockpipor.

349 kr

Ansiktsmask
Halsdukar
Jaktkläder
AstroSwedenKöp produkten hos AstroSweden
Liknande produkter
Stalker Lite Handske
295 kr
AstroSweden
Stalker lite handske är gjord för den aktiva jägaren och hundföraren, med sin tunna åtsittande form så är handsken skön att ha på sig även vid skottillfällen och med hjälp av smart-phone inlägget i tumme och pekfinger så kan du enkelt pejla på din telefon utan att behöva ta av dig handskarna! Handsken har ej något membran vilket gör att den ej rekommenderas de blötare dagarna.Stalker lite handske är gjord för den aktiva jägaren och hundföraren, med sin tunna åtsittande form så är handsken skön att ha på sig även vid skottillfällen och med hjälp av smart-phone inlägget i tumme och pekfinger så kan du enkelt pejla på din telefon utan att behöva ta av dig handskarna! Handsken har ej något membran vilket gör att den ej rekommenderas de blötare dagarna. Specifikationer: 92% Polyester 8% Spandex
Keps Kamouflage - One size
49 kr
Partykungen
Med denna keps på huvudet kommer det kännas som det mest naturliga i världen att ställa dig i givakt eller börja marschera. Perfekt för fester och kalas med militär- eller kamouflagetema.

Keps Kamouflage ger dig det rätta utseendet när du planerar att klä ut dig till militär eller ska på en fest med kamouflagetema. Den är tillverkad i tyg i färgerna grönt, beige, brunt och svart och kommer i en storlek som passar de flesta vuxna. Komplettera gärna med jacka och byxor i liknande kamouflagemönster för en komplett look.

Storlek: one size (vuxen)
Material: Polyester
Antal: 1 st.
Tubhalsduk Camo Arctic - One size
79 kr
Partykungen
Varför välja mellan komfort och en taktisk militär-look? Den här smidiga tubhalsduken kan du använda som halsduk, mössa eller pannband på såväl militärfesten som på afterskin efter en dag i backen! 

Tubhalsduk Camo Arctic är en vinter-kamouflagefärgad scarf/halsduk/morf som passar lika bra till maskeraden som till afterskin. Halsduken är tillverkad av andningsbart tyg och kommer fri från sömmar för extra komfort. 

  • Material: 100% polyester-mikrofleece
  • Storlek: One size (vuxenstorlek)
  • Mått: 50 x 25 cm
  • Tål maskintvätt och är strykfri
Talon 33
1745 kr
AstroSweden
Osprey Talon 33 – Lätt och följsam för krävande äventyr Talon 33 är en smidig toppmatad ryggsäck perfekt för minimalistiska övernattningar eller utmanande dagsturer. Med en ventilerad AirScape-ryggpanel och ett ergonomiskt bärsystem med höftbälte följer den kroppens rörelser och ger hög komfort även i tuff terräng. Ryggsäcken har praktiska fickor på bärremmar och höftbälte samt fästpunkter för vandringsstavar och isyxor, vilket gör den till en pålitlig följeslagare för multisportaktiviteter Egenskaper * Rymligt huvudfack med toppmatad design * Fast topplock med blixtlåsficka och en invändig meshficka med nyckelklämma * Stor stretchficka på frontpanelen för extra förvaring * Sidofickor i töjbar mesh för vattenflaskor och utrustning * Höftbälte med dragkedjeförsedda fickor för smidig åtkomst till småsaker * Invändigt fack för vätskebehållare kompatibelt med vätskesystem * Stow-on-the-Go-fäste för vandringsstavar * Två stuvbara isyxefästen med elastisk snodd * Justerbara kompressionsremmar för stabil packning Ergonomisk och ventilerad passform AirScape-ryggpanel i formsprutad återvunnen polypropen med ventilationskanaler Meshtäckt skum i ländryggen för ökad komfort och luftflöde Justerbara axelremmar för individuell passform Smidig och flexibel bärkomfort BioStretch-bärremmar med elastisk konstruktion för naturlig rörelsefrihet Justerbar bröstrem med spänne och integrerad nödvisselpipa Sömlöst höftbälte för stabilitet och komfort vid intensiv aktivitet Hållbara och miljövänliga material Bluesign-certifierat 100 procent återvunnet nylon PFAS-fri vattenavvisande DWR-behandling Tekniska specifikationer Volym 33 L Vikt 1,26 kg Mått 68H x 30W x 31D cm
Deer Stalker Camo HWS jacka
5495 kr
AstroSweden
Deer Stalker camo HWS-jackan är det yttersta skallagret i vår omfattande och populära Deer Stalker-serie. Jackan har vårt eget vind- och vattentäta HWS®-membran, som till skillnad från många andra membran är töjbart. Det gör jackan till det perfekta valet när du är ute efter en kamouflerad skaljacka för aktiv och stillasittande jakt eftersom du själv kan lägga till de isolerande lager du behöver inunder utan att rörelsefriheten hämmas. Deer Stalker camo HWS-jackan är tillverkad i ett mjukt, töjbart och mycket tyst trikåmaterial som har fått en DWR-behandling som gör det smuts- och vattenavvisande. Till skillnad från många andra membranjackor är jackan därför ett utmärkt val för pürschning. Samtidigt är du fullständigt skyddad mot även kraftiga regnskurar tack vare jackans HWS®-membran, som har en vattenpelare på hela 20 000 mm. Under armarna sitter det ventilationsöppningar med dragkedja, så att du kan svalka dig när du har fått upp pulsen, och jackan har ett fukttransporterande foder. Jackan är kamouflerad med vårt eget AXIS MSP®-kamouflage, som bryter din kontur och får dig att smälta ihop med bakgrunden. MSP är en förkortning för Multi Season Pattern, och vi har utvecklat kamouflaget så att det fungerar i en rad olika terränger under olika årstider. Kamouflaget har utvecklats i samarbete med kamouflageexperten Guy Cramer, som utöver AXIS MSP®-kamouflaget även har utvecklat kamouflage åt en rad länders försvar. På båda sidor av bröstet sitter det en radioficka med dragkedja, och jackan har två rymliga fickor fram, även de med dragkedja. Invändigt har den två mindre fickor där du kan förvara t.ex. mobiltelefonen och jaktkortet. Huvan är avtagbar, och både huvan, ärmsluten och nederkanten kan justeras så att jackan inte glipar när det regnar eller blåser. Alla funktionaliteter: * Avtagbar huva * Radio/GPS-fickor med dragkedja * Sidfickor med dragkedja * Ventilationsöppning med dragkedja under armarna * Justerbar i nederkant och ärmslut * Innerficka med dragkedja & mobilficka i mesh Material: * 100 % polyester, borstad trikå, impregnering * 100 % polyester, fin mesh Teknologier: 2-lagers HWS® Leveransen omfattar: 1x Härkila Deer Stalker Camo HWS jacka
Wildboar Pro camo fleece jacka AXIS MSP
1382 kr
AstroSweden
Wildboar Pro Camo-fleecejackan är en fleecejacka med hög krage och AXIS MSP® Blaze-kamouflage som är osynlig för viltet, men syns mycket tydligt för de andra jägarna. Fleecejackan fungerar lika bra som ett varmt mellanlager och som ytterplagg i lite varmare väder, eller när du har fått upp värmen.PRODUKTINFORMATION Wildboar Pro Camo-fleecejackan är tillverkad i ett mjukt och töjbart fleecematerial med infällningar som andas särskilt bra längs sidorna och på underarmarna. Wildboar Pro Camo-fleecejackan har två fickor fram samt en radioficka till vänster, alla med dragkedja. Jackan hög krage, tvåvägs dragkedja och töjbara ärmslut med tumhål. Tumhålen kan gömmas i ärmarna när de inte används. * Bröstficka med dold knapp * Sidfickor med dragkedja * Sidoinfällningar i lätt material med fukttransporterande struktur * Ärm med tumhål * Modernt snitt Stretch Material * 95 % polyester, 5 % elastan, tunn jersey * 100 % polyester, mesh  
Forest Hunter GTX Jacka
6995 kr
AstroSweden
Forest Hunter GTX är en jacka konstruerad för aktiv jakt i tuffa skogs- och höglandsmiljöer. Tillverkad av tyst, lätt och slitstarkt trikåtyg, för att tåla nordeuropeiskt väder. Dess GORE-TEX-membran ger vindtätt, vattentätt skydd med högt vattenpelartryck samtidigt som det andas. DWR-behandling* säkerställer smuts- och vattenbeständighet. Meshfodret leder bort fukt och jackan har funktionella detaljer som snedställda fickor, radioficka, innerfack och justerbara ärmslut och fållar. Med avtagbar huva och ventilationsdragkedjor blir den din perfekta följeslagare på jaktexpeditionen. Funktioner: * Avtagbar justerbar huva * Avtagbar justerbar huva * Ledade armbågar för fri rörlighet * Ventilation under armarna * Justerbara ärmar och nederkant * Bekvämt foder i mesh
Munskydd med Ansiktsmotiv - Motiv 3
49 kr
Partykungen
Orkar du inte gå runt och le konstant längre? Låt det här munskyddet göra jobbet åt dig! Nu kan du nämligen gå runt och tjura utan att någon märker det. Täck ditt ansikte med roliga mustascher eller härliga leenden, du bestämmer! 

Munskydd med Ansiktsmotiv är ett roligt munskydd med motiv av olika ansikten. Välj mellan ett vildvuxet skägg, en pussmun eller varför inte ett perfekt smile? Fäst de justerbara banden runt öronen och gör dig redo för att sprida leenden omkring dig!

  • Material: Polyester
  • Justerbart band 
  • Välj mellan olika motiv
Balaclava Svart Skidmask
59 kr
Partyhallen.se
Föreställ dig halloween med en stickad, svart balaclava skidmask i polyester. Den här masken är både skrämmande och praktisk för kalla höstkvällar. Håll dig varm och i karaktär med denna unika utstyrsel. Balaclava Svart Skidmask omfattar en svart skidmask i polyester. Info om Balaclava Svart Skidmask: - Skidmask - Färg: Svart - Material: Polyester - Storlek: One size (vuxen)
Munskydd med Ansiktsmotiv - Motiv 7
49 kr
Partykungen
Orkar du inte gå runt och le konstant längre? Låt det här munskyddet göra jobbet åt dig! Nu kan du nämligen gå runt och tjura utan att någon märker det. Täck ditt ansikte med roliga mustascher eller härliga leenden, du bestämmer! 

Munskydd med Ansiktsmotiv är ett roligt munskydd med motiv av olika ansikten. Välj mellan ett vildvuxet skägg, en pussmun eller varför inte ett perfekt smile? Fäst de justerbara banden runt öronen och gör dig redo för att sprida leenden omkring dig!

  • Material: Polyester
  • Justerbart band 
  • Välj mellan olika motiv
Balaclava Skidmask Svart
89 kr
Partyhallen.se
Utforska vintervärlden utan att bli kall om huvud och hals med denna svarta balaclava. För den aktiva friluftsmänniskan erbjuder den allsidigt skydd mot snö och isande vind. Med utrymme för ögon och mun passar den perfekt under hjälmen när du susar ner för pisterna. Skidmasken i polyester tillfredsställer både din önskan om komfort och funktion i kyliga förhållanden. Balaclava Skidmask Svart omfattar en svart stickad skidmask i polyester med hål för ögon och mun. Info om Balaclava Skidmask Svart: - Svart skidmask. - Material: 100% polyester. - Mått: ca 39 (L) cm. - Säljs styckvis.
Munskydd med Ansiktsmotiv - Motiv 5
49 kr
Partykungen
Orkar du inte gå runt och le konstant längre? Låt det här munskyddet göra jobbet åt dig! Nu kan du nämligen gå runt och tjura utan att någon märker det. Täck ditt ansikte med roliga mustascher eller härliga leenden, du bestämmer! 

Munskydd med Ansiktsmotiv är ett roligt munskydd med motiv av olika ansikten. Välj mellan ett vildvuxet skägg, en pussmun eller varför inte ett perfekt smile? Fäst de justerbara banden runt öronen och gör dig redo för att sprida leenden omkring dig!

  • Material: Polyester
  • Justerbart band 
  • Välj mellan olika motiv
Munskydd med Ansiktsmotiv - Motiv 8
49 kr
Partykungen
Orkar du inte gå runt och le konstant längre? Låt det här munskyddet göra jobbet åt dig! Nu kan du nämligen gå runt och tjura utan att någon märker det. Täck ditt ansikte med roliga mustascher eller härliga leenden, du bestämmer! 

Munskydd med Ansiktsmotiv är ett roligt munskydd med motiv av olika ansikten. Välj mellan ett vildvuxet skägg, en pussmun eller varför inte ett perfekt smile? Fäst de justerbara banden runt öronen och gör dig redo för att sprida leenden omkring dig!

  • Material: Polyester
  • Justerbart band 
  • Välj mellan olika motiv
Deer Stalker camo HWS byxor
3995 kr
AstroSweden
Deer Stalker camo HWS-byxorna är ett par mycket allsidiga jaktbyxor i vår omfattande och populära Deer Stalker-serie. Byxorna har vårt eget vind- och vattentäta HWS®-membran, som till skillnad från många andra membran är töjbart. Det gör byxorna till det optimala valet när du är ute efter ett par kamouflerande byxor för aktiv och stillasittande jakt eftersom de ger dig stor rörelsefrihet. Deer Stalker camo HWS-byxorna är tillverkade i ett mjukt, töjbart och mycket tyst trikåmaterial som har fått en DWR-behandling som gör det smuts- och vattenavvisande. Detta gör att byxorna, till skillnad från många andra membranbyxor, är ett utmärkt val för pürschning. Samtidigt kan byxorna stå emot även kraftiga regnskurar tack vare det insydda HWS®-membranet, som har en vattenpelare på hela 20 000 mm. När du har fått upp pulsen och börjar bli varm kan du svalka dig med hjälp av ventilationsöppningarna med dragkedja på lårens baksida. Dessutom har byxorna fukttransporterande foder. Byxorna är kamouflerade med vårt eget AXIS MSP®-kamouflage, som bryter din kontur och får dig att smälta ihop med bakgrunden. MSP är en förkortning för Multi Season Pattern, och vi har utvecklat kamouflaget så att det fungerar i en rad olika terränger under olika årstider. Kamouflaget har utvecklats i samarbete med kamouflageexperten Guy Cramer, som utöver AXIS MSP®-kamouflaget även har utvecklat kamouflage åt en rad länders försvar. Byxorna har två rymliga benfickor med dragkedja, och i höger ficka sitter det en patronhållare för fyra studsarpatroner. Justeringsremmar i knävecken låter dig anpassa passformen efter dina önskemål. Byxorna kan justeras med en rem i bensluten, så att du kan säkerställa att de sluter tätt runt kängorna. Dessutom sitter det en dold krok i bensluten som du kan fästa i kängornas snören, så att byxorna inte glider upp medan du pürschar. Alla funktionaliteter: * Tryckknapp i midjan och D-ring på vänster sida * Benfickor med dragkedja och invändig patronhållare i höger ficka * Ventilationsöppningar med dragkedja bakom benfickorna * Formskurna knän med justertamp på baksidan * Halksäkert band på insidan av linningen * Snölås med Cordura® och hake för skosnören Material: * 100 % polyester, borstad trikå, impregnering * 100 % polyester, fin mesh Teknologier: 2-lagers HWS® Leveransen omfattar: 1x Härkila Deer Stalker camo HWS byxor
Tubhalsduk Camo Jungle - One size
79 kr
Partykungen
Håll dig varm och kamouflerad på samma gång! Den här taktiska tubhalsduken i camo-mönster kan du smidigt använda som halsduk, mössa eller pannband på såväl militärfesten som på afterskin efter en dag i backen! 

Tubhalsduk Camo Jungle är en kamouflagefärgad scarf/halsduk/morf som passar lika bra till maskeraden som till afterskin. Halsduken är tillverkad av andningsbart tyg och kommer fri från sömmar för extra komfort. 

  • Material: 100% polyester-mikrofleece
  • Storlek: One size (vuxenstorlek)
  • Mått: 50 x 25 cm
  • Tål maskintvätt och är strykfri
Moose Hunter 2.0 GTX Jacka
4595 kr
AstroSweden
Moose Hunter 2.0 GTX-jackan är en vidareutveckling av vår mycket populära Moose Hunter-jacka. Jackan är en skaljacka utvecklad med särskilt fokus på nordisk älgjakt. Men jackan har visat sig vara mycket populär bland jägare till alla typer av aktiv skogsjakt. En av nyutvecklingarna är att Moose Hunter 2.0 GTX-jackan har det nya röda Mossy Oak® Red-kamouflaget, som syns mycket tydligare för andra jägare samtidigt som klövvilt inte alls kan se det. Moose Hunter 2.0 GTX-jackan är tillverkad i ett borstat trikåmaterial som är mjukt och tyst, vilket gör det möjligt att smyga mycket nära viltet. Jackan har ett ventilerande och slitstarkt 2-lagers GORE-TEX-membran som står emot hård vind och kraftigt regn. Invändigt har jackan ett meshfoder som leder bort fukt från kroppen och säkerställer hög komfort under hög aktivitet. Dessutom har materialet har fått en Durable Water Repellant-behandling och är därför smuts- och vattenavvisande. Precis som övriga delar i Moose Hunter 2.0-serien har jackan en blandning av Mossy Oak® Break-Up Country®- och det nya Mossy Oak® Red-kamouflaget. Klövvilt lider av rödgrön färgblindhet och det nya Mossy Oak® Red-kamouflaget säkerställer i högre grad än tidigare blaze-kamouflage att jägaren är kamouflerad för viltet och samtidigt är mycket synligare för andra jägare. Jackan har radiofickor på båda sidor samt rymliga fickor fram med dragkedja. Dessutom har den ventilationsöppningar med dragkedja under armarna om du behöver svalka dig under hög aktivitet. Metso Hunter 2.0 GTX-jackan har tvåvägs dragkedja, justeringsremmar i ärmsluten som kan hanteras med en hand samt justerbar nederkant och huva med elastisk dragsko. * Avtagbar och justerbar huva, ståltråd i skärmen * Radio-/GPS-ficka på båda sidor * Ventilationsöppningar under armarna * Sidfickor med dragkedja * Justerbar i nederkant och ärmslut * Genomsnittlig storlek/produktvikt: 1.1kg Material: * 100 % polyester, borstad trikå, impregnering * 100 % polyester, fin mesh * 100% Polyester Teknologier 2-lagers GORE-TEX® Leveransen omfattar: 1x Härkila Moose Hunter 2.0 GTX Jacka

Om Köpa.se | info@kopa.se | © 2025 Köpa.se – Alla rättigheter förbehållna. | Ansvarsfriskrivning | Generella tips | Foton från Freedigitalphotos.net eller iStockphoto.